четверг, декабря 06, 2012

Незвичайна бібліотека
Сьогодні сучасні бібліотеки цінні величезною кількістю різноманітних можливостей, цілим комплексом послуг. І при цьому деякі з них мають зовсім незвичайний зовнішній вигляд, наприклад, форму невпізнаного літаючого об'єкта або бюста людини - фантазія архітекторів безмежна. Ось, наприклад, у південнокорейському місті Тегу незабаром може з'явитися бібліотека, що зовні нагадує ... стопку книг.


Мерія міста ще влітку оголосила конкурс на створення проекту нової бібліотеки, запропонувавши архітекторам зі всього світу поборотися за головний приз цього змагання - 30 тисяч американських доларів.
Одним з архітекторів, який прийняв цей творчий виклик, став казах Семен Болотніков. Робота, яку він представив на конкурс, має на увазі будівництво бібліотеки,  зовнішній вигляд якої повідомляє людям, що за установа знаходиться всередині. За його проектом виглядати ця споруда буде як величезна стопка з книг, що лежать одна на одній. При цьому велика частина стін буде скляною, що дозволить отримувати максимум сонячного світла і, відповідно, використовувати мінімум штучного. Вікна читального залу бібліотеки будуть спрямовані на північний захід - це задумано для того, щоб домогтися в ньому тривалого природного освітлення без прямих сонячних променів.Крім читального залу та архіву з книгами, в цій бібліотеці згідно з проектом Семена Болотнікова будуть аудиторії, кафетерій, дитячі кімнати і багато іншого.
Побажаємо цьому проекту перемоги і швидкого будівництва незвичайної бібліотеки!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий