среда, июня 08, 2016

Роман- передбачення

   Чи знаєте ви, що прогнозувати майбутнє можуть не тільки віщуни, карти або сни, але й книги? Так, за 14 років до фатальної ночі, коли гігантський трансатлантичний лайнер «Титанік» зазнав аварії, нікому не відомий американський письменник Морган Робертсон закінчував свій роман під дивною назвою «Марність». У книзі описувалася катастрофа величезного лайнера під назвою «Титан» після зіткнення з айсбергом. Це пророцтво - одне з найдивовижніших в історії, настільки точно воно описує ті події, що відбулися з «Титаніком».
   
   За деякими даними, Морган Робертсон був відставним капітаном, досвідченим моряком, йому не раз доводилося опинятися в складних ситуаціях,  бачити загибель людей. Ідея написання книги виникла у нього під час хвороби, і, як він потім стверджував, величезний корабель раптом з'явився йому в думках, як наяву. Бачив він і загибель цього корабля, що супроводжувалася несамовитими криками потопаючих. Кількість збігів з реальним «Титаніком» змушує читача жахатися при читанні цієї пророчої книги.
   Вигаданий лайнер перевершував за масою всі існуючі суда, і при зіткненні з будь-яким кораблем просто розрізав би його навпіл, а сам  отримав би лише легкі ушкодження у вигляді стертої фарби. За суттю, єдиним плаваючим об'єктом, пише письменник у своїй книзі, з яким «Титан» не міг би змагатися, був саме айсберг, що у результаті й знищив лайнер.
   Бурхлива фантазія Робертсона збігається з реальністю у численних деталях. Назва пароплавів: вигаданий - «Титан», реальний - «Титанік». У обох лайнерів було по 4 труби і по 3 гвинта. Довжина «Титана» становила 260 м, «Титаніка» - 268 м. Максимальна швидкість обох судів - 25 вузлів. Потужність машини - «Титана» - 50 тис. к., «Титаніка» - 55 тис. к.с. Водотоннажність - відповідно 70 і 66 тис. тонн. Місце, пора року і причина катастрофи - одні й ті ж. Як на «Титані», так і на «Титаніку» перебували представники вищого світу; на обох пароплавах не вистачало рятувальних шлюпок.
   Перелік збігів настільки великий, що змушує задуматися: як взагалі могло здійснитися таке пророцтво? Газети називали Робертсона чорним генієм, дияволом, оракулом, ясновидцем. На його адресу йшли сотні гірких листів від вдів і сиріт. Роман ніколи більше не видавався і був відданий прокляттю, а його автор - через 3 роки після трагедії з «Титаніком» - загадковим чином  знайдений мертвим в готельному номері  в Атлантік-Сіті. Вважається, що причиною смерті стало сильне  отруєння.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий