среда, января 31, 2018

Всеволод Нестайко: цікаві факти з життя письменника
30 січня народився Всеволод Зіновійович Нестайко – найпопулярніший український письменник, класик сучасної української дитячої літератури, на книгах якого виросло кілька поколінь читачів. Його твори, повні щирості і мудрості, можна відкривати для себе на будь-якому етапі життя. В них розповідається про найважливіше, що вважається головним в усі часи – дружбу, кохання, справедливість і добро. За 55 років літературної діяльності письменник видав близько сорока книг, розповідей, казок, повістей і пєс.

Пропонуємо цікаві факти з життя Всеволода Зіновійовича.
За сімейною легендою, мама народила Всеволода в перерві між читанням Ремарка. Вона розповідала: «Акушер, старий єврей, сказав: «Мадам! У вас, здається, народився письменник!».

У 1933 р. його батька репресували органи НКВС. Рятуючись від голодомору, мама з сином переїхала до Києва. У столиці разом з матірю майбутній письменник пережив фашистську окупацію.
Рідною мовою в сімї була російська. Однак мати віддала Всеволода вчитися в українську школу, «щоб знав мову свого батька».
Юний Всеволод зразковою поведінкою не відрізнявся – так само, як і герої його майбутніх повістей. 

Книгами Нестайко захоплювався ще з перших класів. Письменник памятав перший художній твір, над яким він пролив свої дитячі сльози. Це була розповідь А.П. Чехова «Ванька Жуков», який йому, 4-річному, прочитала мати. Любов до творчості Антона Павловича, як зазначає сам письменник, вірність його ідеалам людяності, порядності і відповідальності збереглися у нього на все життя. Навіть перший гонорар він витратив на бюст Чехова.

Перше оповідання Нестайко написав в 8-річному віці. У ньому йшлося про відважного мисливця, який полював на бенгальського тигра в Африці.
Першу казку письменника «В Країні Сонячних Зайчиків» видали у 1959 р. Книга відразу ж стала дуже популярною і була переведена на кілька мов світу.

За книгами Всеволода Нестайка знімалися фільми, що завоювали міжнародні нагороди. Письменник – лауреат численних літературних премій. А в 1979 р. трилогія «Тореадори з Васюківки» Міжнародною Радою з дитячої та юнацької літератури була внесена до Особливого почесного списку ім. Андерсена як один із найвидатніших творів світової літератури для дітей.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

21 комментарий:

 1. ууууууууууууу

  ОтветитьУдалить
 2. Дякую! Дуже багато допомогли😊😁👌☺️

  ОтветитьУдалить
 3. Хтоэто пишет плохие слова?

  ОтветитьУдалить
 4. Я с тобой поговорить у кого уже не у меня не звонил уже в школе и дома уже в магазине вы можете сделать заказ в работу завтра на работе и не только животик не скрыть текст не знаю почему не работает то интернет магазина а также обувь для дома и я не смогу заниматься Милан только подлечить я у вас там к сожалению ш не буду отвлекать от уже в пути и не знаю что делать дальше тем и очутчвштчухмхмххмхмх ххмихиххихммх х плохой хаха неплохо шучу плохо помогли

  ОтветитьУдалить
 5. Да хватит писать плохие слова!!!

  ОтветитьУдалить
 6. А
  П
  П
  П
  П

  Е
  Е
  Е

  А
  Р
  Н

  Е
  А

  А
  Р
  Н

  Ну
  Е
  Е
  П

  П
  Р
  Р
  Р
  Р
  Гаграп
  Агата Романова не знаю как это сделать
  Я
  Я
  Я
  Я
  Я
  Я
  Я
  Я

  Я
  А

  А
  Я
  Я

  Я
  Я
  А то я
  А я
  А я
  Не
  Я не
  Не могу найти в интернете и
  Я
  А
  Я
  Я
  Если
  Я
  Я

  Н
  Н
  Н

  Я.я
  Е
  Я не

  ОтветитьУдалить
 7. А я не могу сказать только после этого я и сам такой же как в прошлый четверг у нас есть в Харькове мы можем у меня нет возможности написать в службу поддержки не могу как как как там с работкой а что там у тебя дела на новое Юр адреса электронной почте или нет у них есть на сайте в личном плане и что теперь я могу сегодня подъехать не буду больше всего на следующей странице сайта а не на столько лет не общались и что мне с ним и не только в воскресенье выходной в этом думаю нет ещё и в воскресенье выходной так и есть больше чем у меня не будет в понедельник выходит на работу в этом думаю что это не так уж хватит ли Костик уже братву я тоже хочу на маникюр и не нужно делать будешь работать 8 утра и я очень хочу тебя увидеть давно и я не смогу звонить по тел в Харькове им не нужен узнаешь это все что то случилось и не нужно явас уб**!!!!!!!!¡!!!!!!!!!!
  ,

  ОтветитьУдалить