воскресенье, декабря 09, 2018

«Моцарт із Лемберга»


Моцарт прожив у Галичині більшу частину свого життя – майже тридцять років. Вважається, що саме він заклав музичну культуру у Львові, заснувавши хорову спілку святої Цецилії, з якої й почалася академічна музична освіта у місті. Він був капельмейстером місцевого міського театру та педагогом численних учнів. Але, перш за все, віртуозним піаністом та композитором зі світовим ім’ям…

Та мова йде не про геніального Вольфганга Амадея Моцарта, а про його молодшого талановитого сина – Франца Ксавера Моцарта, героя історико-пригодницького роману «Моцарт із Лемберга». Його автор – молодий український письменник Богдан Коломійчук, автор низки авантюрно-пригодницьких ретророманів, володар гран-прі літературного конкурсу «Коронація слова-2013».
 
Ідея написання першої у світі белетризованої біографії Моцарта-молодшого належить відомій диригенту та досліднику музичного спадку Франца Ксавера, арт-директору Міжнародного фестивалю класичної музики «LvivMozArt» Оксані Линів. Саме вона відправила Б. Коломійчука до Зальцбурга, де знаходяться архіви Моцартеуму, щоб там зібрати необхідну документальну інформацію про героя майбутнього роману.

Сюжет книжки базується на реальній біографії композитора. Успадкувавши талант від батька, Вольфганга Амадея Моцарта, котрий помер у рік його народження, Франц Ксавер ще змалку подавав великі надії на блискуче музичне майбутнє. У п’ять років, він дебютував на концертній сцені Віденської опери, а в чотирнадцятилітньому віці написав свій перший фортепіанний концерт. Однак конфлікт з матір’ю, яка вбачала у ньому не більш ніж копію покійного чоловіка, зумовив втечу юнака з віденського дому. Спочатку доля приводить його до Галичини, а саме до с. Підкамінь, де Моцарт влаштовується вчителем музики у маєтку графа Баворовського. А згодом – до Лемберга, міста, якому судилося стати другою батьківщиною улюбленця мистецької публіки та викрадача жіночих сердець, справжньої зірки тогочасної богеми!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправка комментария