пятница, июня 24, 2011

Перший «читаючий» тролейбус в УкраїніОдна з найстаріших книжкових скарбниць півдня України – Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека ім. О. Гмирьова – у 2011 році відмічає 130-річчя від дня свого заснування. Саме у цей ювілейний рік у рамках програми «Бібліоміст» бібліотека ініціювала і почала реалізовувати новий проект «Створимо націю читачів!», важливим кроком якого стала яскрава та неординарна акція «Бібліомаршрут» з використанням «читаючого» тролейбуса.
Упродовж місяця буде здійснюватися спеціальний бібліомаршрут тролейбуса № 6, пасажири якого отримають у подарунок вірші, буклети, листівки з інформацією про книжкові новинки, найбільш популярні твори художньої літератури, ідеї проекту, а також узнають, в чому полягає унікальність фонду обласної наукової бібліотеки.

Маршрут тролейбуса був вибраний не випадково: протягом своєї, не зовсім звичної подорожі він виконуватиме важливу роль сполучної ланки між трьома обласними бібліотеками міста – Миколаївською ОУНБ ім. О. Гмирьова, Миколаївською обласною бібліотекою для юнацтва, Миколаївською обласною бібліотекою для дітей ім. В. Лягіна, центральною бібліотекою ім. М.Л. Кропивницького ЦБС для дорослих м. Миколаєва, а також багатьма учбовими закладами, серед яких п’ять шкіл, дві гімназії, муніципальний колегіум та чотири вищих навчальних заклади.
Партнерами бібліотеки у здійсненні проекту стали Миколаївська міська рада, управління культури Миколаївської облдержадміністрації, комунальне підприємство «Миколаївелектротранс», управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради, представники яких були присутні на урочистому відкритті акції 23 червня на вул. Радянській (у Каштановому сквері). У цей день святкувати відкриття «читаючого» тролейбуса мав змогу кожний мешканець або гість Миколаєва, а всі, хто бажав стати читачем ОУНБ ім. О. Гмирьова, взяли участь в акції безоплатної видачі читацького квитка, що проводила бібліотека протягом дня.
З самого ранку співробітники бібліотеки у яскравих костюмах літературних персонажів проходжувалися по вул. Радянській та роздавали перехожим запрошення на урочисте відкриття. Створити неповторну атмосферу свята допомогли актори Миколаївського молодіжного театру «СТУК» під керівництвом Артема Свистуна та лауреат Всеукраїнського конкурсу, оркестр управління Міністерства внутрішніх справ України у Миколаївській області під керівництвом диригента Сергія Ніженкевича.
Неоціненну допомогу в організації свята надали Миколаївський академічний художній російський драматичний театр (директор Микола Кравченко) і Миколаївський коледж культури і мистецтв (директор Віктор Соловйов).
Відкрив захід Миколаївський міський голова Володимир Чайка, який виразив надію, що люди, які читають у міському транспорті, коли-небудь стануть звичним явищем нашого повсякденного життя. Головний фахівець управління культури Миколаївської облдержадміністрації Галина Кожушко привітала присутніх з відкриттям акції, що обіцяє стати одною із самих резонансних подій культурного життя Миколаївського регіону і всієї України.
На заході була присутня координатор із співробітництва з бібліотеками програми «Бібліоміст» Ірина Войцехівська. «Проект «Створимо націю читачів!» - це не перший проект, над яким бібліотека ім. О. Гмирьова працює разом з нами, - сказала І. Войцехівська. – Слід зазначити, що для його реалізації бібліотека знайшла багато партнерів. Сподіваємося, що встановлені зв’язки з часом ставатимуть тільки міцніше».
Директор КП «Миколаївелектротранс» Василь Жуменко у своєму виступі зазначив, що поява незвичного, «читаючого» транспорту – це позитивне явище, на яке заслуговує Миколаїв.
Заступник директора ОУНБ ім. О. Гмирьова Тетяна Астапенко виразила подяку усім партнерам бібліотеки, без підтримки і допомоги яких здійснення нової акції не було б можливе. Вона запросила присутніх стати учасниками буккросингу, або книгообміну, досвід якого прийшов в Україну з країн Європи. Для тих, хто бажав стати учасниками цього руху, на сидіннях тролейбуса були залишені книги для читання або для обміну.
Після перерізання червоної стрічки біля «читаючого» тролейбуса високі гості та усі присутні були запрошені стати його першими пасажирами та здійснили свою подорож у країну знань – з любов’ю до книги.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий