среда, августа 07, 2013

Гід для книгоманів


Літо в самому розпалі. Ви у відпустці? Хочете провести його незабутньо? У світі існує безліч  міст, що їх обов’язково треба відвідати книгоманам, близьким до літератури людям та усім тим, хто полюбляє подорожувати  та не може розлучитися із книгою.
Пропонуємо вам здійснити дивовижну подорож  літературними місцями світу.


Единбурґ (Шотландія). Місто, що надихнуло  на написання 500 літературних творів.
Літературна екскурсія Единбурґом обов’язково включає перегляд трьох виставок у Музеї письменників, присвячених Роберту Бернсу,  Вальтеру Скотту і Роберту Льюїсу Стівенсону. Якщо зберетесь до Единбурґа,  не забудьте завітати до кав’ярні «Elephant House», де Джоан Роулінґ написала першу частину «Гаррі Поттера».


Дублін (Ірландія). В ірландській столиці письмове слово неможливо розглядати окремо від пива. Літературним туристам пропонується літературний паб-тур, а також екскурсія улюбленими місцями  Леопольда Блума – головного героя романа «Улісс» Д. Джойса. Варто також відвідати Музей письменників та старовинну бібліотеку в коледжі «Трініті».


  Лондон (Англія). Літературних місць у британській столиці не перелічити. Для початку оберіть одну з піших екскурсій («Лондон Шекспіра», «Лондон Діккенса» тощо) або літературний паб-тур, а також відвідайте Британську бібліотеку.


Париж (Франція). Обов’язкова програма –  відвідати улюблене кафе Хемінгуея «Les Deux Magots», будинки-музеї Віктора Гюґо і Оноре де Бальзака. Зупинитись слід у готелі «Le Pavillon des Lettres», де кожна з 26 кімнат присвячена літері алфавіту і відомому письменнику.


Санкт-Петербург (Росія). У цьому дивовижному місті  варто відвідати будинок Федора Достоєвського та замовити пішу екскурсію слідами Раскольнікова. Незабутнє враження отримаєте від будинку-музею, в якому помер Алєксандр Пушкін, та літературного кафе, де він востаннє обідав.


Стокгольм (Швеція). До міжнародної літературної мапи це місто потрапило завдяки Альфреду Нобелю. Тут необхідно побувати у «Сіті Холлі», де щороку вручаються нобелівські премії, а в ресторані «Stadshuskällaren» спробувати страви, якими частували останніх нобелівських лауреатів. У парку «Tegnérlunden» можна побачити пам’ятник Астрід Ліндґрен, що подарувала світу Пеппі Довгупанчоху. Сантьяго (Чилі). У чилійської столиці пропонуємо відвідати будинок, в якому поет Пабло Неруда зустрічався зі своєю коханою і музою. У парку «Cerro Santa Lucia» можна побачити фреску, присвячену нобелівському лауреату Ґабріелі Містраль.  На вихідних на вулиці Lastarria поблизу Національного музею мистецтв  працює величезний книжковий ринок  «секонд-хенд».


               Бажаємо вам незабутньої літературної подорожі!


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий