четверг, апреля 29, 2021

Завдяки дівчатам, які плачуть, на TikTok різко підскочили продажі книг


        За повідомленням газети «The New York Times», сьогодні сервіс коротких відеододатків «BookTok» починає активно впливати на видавців в укладанні списків бестселерів, а у читачів формувати читацькі смаки. Останнім часом додаток TikTok став особливим місцем для книжкового ажіотажу завдяки коротким відео, що створені молодими дівчатами під хештегом #BookTok. Користувачі рекомендують прочитані ними книги, розповідають про них, записують короткі відео свого читання або відкрито ридають на камеру після емоційно нищівного фіналу. Завдяки цьому після відеороликів миттєво підвищується рівень продажу книг.

А почалося з того, що 15-річна Мірей Лі разом зі своєю 13-річною сестрою Елоді у лютому заснували @alifeofliteraturу. Вона так пояснила свій вчинок: «Я хочу, щоб люди відчували те ж, що і я». І зараз у неї вже майже 200 тисяч передплатників. Також вона додала: «У школі люди не визнають книги, і це дуже дратує».

Тепер у багатьох закладах американської компанії з продажу книг «Barnes & Noble» в Сполучених Штатах встановлені столи BookTok, де відображуються такі заголовки, як «Вони обидва вмирають у кінці», «Жорстокий принц», «Маленьке життя» та інші, що стали «вірусними».

Як зазначив директор компанії Шеннон Де Віто, «творці цих роликів не бояться відкрито та емоційно ставитися до книг, які змушують їх плакати, ридати, кричати або ставати настільки злими, що вони кидають їх через всю кімнату, і це стає дуже емоційним 45-секундним відео, з яким люди відразу ж зв’язуються. Ми не бачили таких божевільних продажів – я маю на увазі десятки тисяч примірників на місяць – через інші формати соціальних мереж».

Сестри Лі, що живуть в Брайтоні (Англія), почали знімати відео про BookTok, коли їм було нудно вдома під час пандемії. Багато з їхніх постів нагадують крихітні трейлери до фільмів, в яких картинки блимають на екрані під похмурий саундтрек. 

Переважна більшість відеороликів BookTok створюються органічно і публікуються захопленими молодими читачами. Для видавців це стало несподіваним потрясінням. Зараз вони слідкують за тими, у кого багато передплатників, щоб запропонувати безкоштовні книги для читання або плату в обмін на публікацію їхніх назв.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий