вторник, октября 12, 2021

Чому так мало чоловіків читають книги, написані жінками?

 


Як відомо, багато жінок намагалися видати свої твори під чоловічими іменами. Наприклад, англійська письменниця Джоан Кетлін Роулінг працювала під псевдонімом Роберт Гелбрейт, а Амандіна Аврора Дюпен Люсіль, яка стала в заміжжі баронесою Дюдеван, стала відома читачам під ім'ям Жорж Санд. Також сестри Шарлотта, Емілі і Енн Бронте перші свої роботи видавали під іменами Каррер, Елліс і Ектон Белл. Автор знаменитого роману «Миддлмарч» Джордж Еліот – теж жінка. Письменниця Мері Енн Еванс користувалася чоловічим псевдонімом, щоб викликати у публіки серйозне ставлення до своїх робіт, зберігаючи при цьому  недоторканність свого особистого життя.

Протягом століть авторки приховували свою стать, щоб переконати чоловіків читати їхні книги. А що ж відбувається сьогодні? Як це не дивно звучить, але у сучасному світі залишається така ж тенденція.

У видавництві «Doubleday» вийшла книга британської журналістки Мері Енн Сігхарт «Дефіцит авторитетності» («The Authority Gap»), що була створена на основі результатів досліджень агентства «Nielsen Book Research» з маркетингового аналізу книжкового ринку.

За його даними, серед читачів, які прочитали десять найпопулярніших в Британії книг, написаних жінками, зокрема Джейн Остін, Маргарет Етвуд, Даніелой Стіл і іншими, лише 19% виявилися чоловіками. У той же час частка жінок, які читають бестселери, написані чоловіками, досягає 45%.

Також співвідношення цих показників зберігається і серед лауреатів Букерівської премії. Твори Маргарет Етвуд читає 21% чоловіків, а книги Джуліана Барнса – 39% жінок. Якщо говорити про літературу в жанрі       нон-фікшн, то жінки на 65% більш охоче читають книги, написані чоловіками, ніж навпаки.

За спостереженнями самої журналістки, справа не в тому, що чоловікам не подобаються книги, написані жінками. На одному з найбільших книжкових рекомендаційних сайтів «Goodreads» середня оцінка, що була виставлена чоловіками книгам авторок становить 3,9 бали з 5. У той же час жінки в середньому оцінюють книги, написані чоловіками на 3,8 бала.

Мері Енн Сігхарт впевнена, що «дефіцит авторитетності», від якого страждають жінки-письменниці, полягає в тому, що чоловіки відчувають  упередження по відношенню до них і тому набагато рідше заглядають в їхні книги у порівнянні з книгами, написаними чоловіками.

Навіть сама автор підписує свої роботи не повними ім'ям – Мері Енн, а ініціалами М.Е., щоб не відштовхнути значну частину чоловічої аудиторії, хоча вже два десятки років працює помічником редактора та оглядачем в «The Times», веде програми на BBC Radio 4 і займає цілий ряд інших позицій в престижних культурних і освітніх установах Великобританії. За словами журналістки, в її країні так роблять багато жінок, які пишуть.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий