среда, октября 19, 2011

Аудіокниги: за і проти

 З кожним роком аудіокниги все швидше витісняють з ринку друкарську літературу, надаючи читачам безліч переваг.  Величезне зростання популярності аудіокниг у всьому світі говорить про те, що поєднання сучасних високих технологій з досягненнями людської думки – запорука подальшого прогресу. А завдяки розвитку мережі Інтернет розповсюдження аудіокниг практично стало безмежним.

        Головна відмінність аудіокниги від друкованої книги і в той же час основна її перевага у тому, що  її не треба читати, а слухати.  Слухаючи книгу ми абсолютно вільні і можемо займатися всім чим завгодно: готувати їжу, займатися спортом на тренажерах, їхати у громадському транспорті і т.п. Але ця позитивна якість аудіокниг має і зворотний бік. Прослуховування літературного твору вимагає уваги, тому аудіокниги – не краща розвага для тих, хто знаходиться за кермом.
  Будь-яка аудіокнига — це свій театр, аудіоспектакль, розіграний перед нашим внутрішнім поглядом. Таке видання має ряд переваг перед друкарською версією. Найважливішим з них виступає більш глибоке сприйняття інформації, передати яке в традиційній книзі просто неможливо. Музичний супровід, фонові звуки, дикція — все це формує нові яскраві образи у свідомості і сприяє посиленню глибини сприйняття аудіокниги.
Основними перевагами аудіокниг є також і такі, як можливість не напружувати очі і читати книги у великій кількості (що далеко не завжди було доступне людям з поганим зором), можливість безкоштовно скачати аудіокнигу з спеціалізованих сайтів (тоді як друкарські видання сьогодні коштують достатньо дорого).
Не дивлячись на позитивні моменти, прослуховування аудіокниг може провокувати і неприємності, тому до такого «читання» необхідно відноситися дуже обережно. Найголовнішою небезпекою є те, що аудіокнига сильно відволікає від зовнішніх подій. Якщо прослуховування  музики під час прогулянок створює фон для руху, то аудіокнига здатна повністю захопити слухача, що дуже небезпечно при переходах на жвавих трасах тощо.
Читаючи  книги в паперовому форматі можна вернутися назад, перечитати те, що незрозуміло. Коли ж відбувається прослуховування аудіокниги,  інформація сприймається  тільки на слух. Тому якість сприйняття безпосередньо залежить від того, наскільки цікава книга.
 І, нарешті, аудіокниги позбавляють читача пристрасті справжнього бібліофіла – перегортання сторінок. Тільки паперову книгу можна перегортати і відчувати, тому що в руках ти тримаєш саме літературу, надбання світової культури.
 Загалом друкарський текст до цих пір залишається найефективнішою і продуктивнішою формою книги. Аудіокниги ж займають, на нашу думку, чітко окреслену сферу застосування і можуть служити лише доповненням. Проте пріоритети у всіх різні, так що вам вибирати – слухати або читати.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий