понедельник, мая 07, 2012

Найбільш продавані книги в історії


Статистика знає все. І далеко не завжди ця наука нудна. Наприклад, не може бути, нецікавим, які з книг, коли-небудь виданих у світі, є бестселерами. Термін «бестселер» означає «найкраще продається». Тобто до бестселерів можна віднести книги з найбільшою кількістю продажів, а не друку. Різниця тут суттєва. Адже видана великим тиражем книга може так і залишитися незатребуваною.
Пропонуємо список найбільш продаваних у світі книг, виданих  багатьма мовами світу.«Повість про два міста» Чарльза Діккенса
Продано більше 200 млн  прим. Цей історичний роман, вперше виданий у 1859 р., розповідає про часи Французької революції. В англомовних країнах цей роман є хрестоматійним, він неодноразово екранізувався, на його сюжет були поставлені мюзикл і опера.

«Володар кілець» Джона Рональда Руела Толкієна
Продано 150 млн прим. Цей роман - найвідоміший у наш час твір, написаний у жанрі фентезі. Він є продовженням раніше написаної книги «Хоббіт» і розділений на три частини: «Братерство Кільця», «Дві фортеці» і «Повернення короля». Роман переводився на десятки мов, а його екранізація мала величезний успіх. За темою роману створені численні настільні та комп'ютерні ігри. На російську мову роман вперше перекладений у1976 р. 
«Хоббіт, або Туди і назад» Джона Рональда Руел Толкієна
Продано більше 100 млн прим. Повість-казка в стилі фентезі була написана автором для власних дітей, але завдяки рекомендаціям друзів видана книгою у 1937 р. Повість швидко знайшла величезну популярність, її переклали на десятки мов. За її сюжетом  був створений повнометражний мультфільм, що отримав премію Пібоді (щорічну міжнародну премію за видатний внесок у галузі масмедіа). На екранах СРСР з'явилася телевистава за мотивами повісті, де головну роль виконував Зіновій Гердт.

«Сон в червоному теремі»
Продано більше 100 млн прим. Популярний класичний роман, виданий  китайською мовою. Його авторами є Цао Сюецінь, який написав перші 80 глав книги і Гао Е, який  закінчив її через 30 років. Роман, написаний в типовому китайському стилі, багатоплановий, із сюжетом, де до фактів автобіографії додано елементи  авторської фантазії і вигадки. На європейські мови твір був  перекладений у ХІХ столітті.

«Десять негренят» Агати Крісті
Продано 100 млн прим. Написаний у 1939 р. Роман спочатку продавався в Британії за сім шилінгів і вважався дешевим «чтивом». Сама письменниця вважала його своїм кращим творінням, і тому, повернувшись до сюжету, написала  у 1943 р. п'єсу. Сьогодні це - один з найпопулярніших детективних романів, що неодноразово екранізувався і перекладався, і зараз  є зразком    твору з темою «ідеального вбивства», що надає ідеї для створення безлічі психологічних детективів.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий