четверг, апреля 26, 2012

Пам'ятники книгам


Пам'ятників видатним людям у світі багато, явище це досить поширене. Існує маса пам'ятників, що прославляють значущі для держави події. Рідкісне явище - увічнення пам'яті про якісь предмети.
Книга по праву заслужила таку честь, що говорить про її важливе значення для розвитку всього людства: вона зберігає вікові мудрості, просвіщає, вчить, виховує, дає можливість поринути у світ вічного та прекрасного. У всьому світі є безліч чудових  пам'ятників книгам, гідних нашої уваги. Такі скульптури ставлять біля університетів, книжкових магазинів та бібліотек, у центрі міста або тінистих алеях на околицях. Пропонуємо  цікаві факти щодо цього.


Пам'ятник спаленим книгам знаходиться на площі Бебельплатц (Берлін), зведений у пам'ять про подію, що сталася на цьому місці 10 травня  1933 року - публічне спалення фашистами 12400 книг 149 авторів. Пам'ятник являє собою порожні полиці бібліотеки, що йдуть під землю,  закриті зверху товстим склом. Пустота підсвічується знизу, підкреслюючи основну ідею композиції - спалення книг не знищило світло знань.

20-метровий пам'ятник "Der moderne Buchdruck" вагою 35 тонн, що складається з 17 книг німецьких авторів встановлено в Берліні, навпроти університету братів Гумбольта на честь «батька» сучасного друкарства Йоганна Гутенберга.
Пам'ятник книзі і писемності знаходиться  у місті Хайфа (Ізраїль). Скульптура зображує величезний том висотою 2,8 м і шириною 0,5 м, з якого «висипаються» цифри і букви різних алфавітів світу.

Пам'ятник книзі "Рухнама" встановлено в Ашхабаді (Туркменія). Величезний монумент заввишки з двоповерховий будинок являє собою  копію книги. Увечері обкладинка книги відкривається, і перша сторінка перетворюється на екран, на якому за допомогою проектора показують документальний фільм про становлення нації.

Пам'ятник книзі у місті Лескі (Польща) було відкрито при проведенні книжкового ярмарку. Монумент встановлений у центральній частині міста, прямо на старовинній ринковій площі.

Пам'ятний знак "Послання крізь віки"  знаходиться на Університетській набережній навпроти  Санкт-Петербурзького державного університету. Знак, виконаний з граніту,  являє собою розкриту книгу, на сторінках якої вибиті рядки О.С.Пушкіна з поеми «Мідний вершник»: «Люблю тебя, Петра творенье».

Пам'ятник роману "Обломов" Івана Гончарова встановлений в Ульяновську.

У Гринсборо (Північна Кароліна, США) розташований бронзовий пам'ятник американському письменнику О’Генрі. Його доповнює розкрита книга, де ліворуч на сторінці зображена ілюстрація до розповіді «Дари волхвів», а справа - початок «Вождя червоношкірих» з головним героєм, який визирає із-за сторінок.

Пам'ятник у формі нерівної стопці книг розташований перед книжковим магазином у Пекіні (Китай).

Дерев'яний пам'ятник з книгами всередині встановлений біля будівлі Ванкуверської Публічної бібліотеки (Канада).

Композиція вагою 200 кг "Книга - джерело знань"  у місті Омську   являє собою розкриту книгу, на сторінках якої зображені букви і персонажі з казок.

Пам'ятник Н.М.Карамзіну у вигляді семи томів його знаменитої праці «Історія Держави Російської», над яким він працював протягом 12 років, відкрився в місті  Остаф’єво (Росія). Поруч  розташовані свитки і чорнильниця з пером, що символізують розпочатий  восьмий том.

У місті Шарджа (Арабські Емірати) на Площі Культури біля мечеті встановлений  пам'ятник, що зображає розгорнуту книгу, написану   золотою арабською в'яззю. Книга являє собою Коран - найсвященнішу книгу мусульман.

У Новосибірську в 2008 р. на стіні будинку по вулиці Горького з'явилася  креативна книга "Капіталъ", що була приурочена до відкриття однойменного книжкового магазину в цьому ж будинку.

На території Московського Державного Університету культури і мистецтв відбулося відкриття пам'ятника, що представляє велику книгу     О.С. Пушкіна, встановлену таким чином, що створюється відчуття плавання в повітрі. На лівій стороні розкритої книги - профіль Пушкіна, а праворуч - його безсмертний вірш про любов: «Я помню чудное мгновение…»

Пам'ятник студенту встановлений 14 вересня 2001р. біля входу в Саратовський державний соціально-економічний університет. Студент сидить на стопці книжок і посилено зубрить якийсь предмет. Тому неофіційна назва пам'ятника - «Ніч перед іспитом».


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

2 комментария:

  1. Анонимный5 мая 2012 г., 16:45

    Очень интересная информация. Действительно книга заслуживает на то, чтобы её увековечили в памятнике.

    ОтветитьУдалить
  2. дуже гарний блог, ми зробили ссилку зі свого сайту на ваш блог. http://www.odb.te.ua/?menu=info&id=2184

    ОтветитьУдалить