понедельник, октября 07, 2019

Найкраща бібліотека 2019 року


Міжнародна федерація бібліотечних асоціацій та установ визначила найкращу бібліотеку у світі за 2019 рік. Нею стала бібліотека «Oodi» в місті Гельсінкі (Фінляндія).

«Oodi» відкрилася у грудні 2018 р. перед святкуванням річниці незалежності країни. У бібліотеці їздять роботи, яких назвали на честь героїв з історій для дітей, також є 3D-принтери, ігрова зала, студія звукозапису та швейні машинки. Відкрито й кафе для тих, хто починає вчити іноземну мову. Створено умови для сімейних відвідувань, можна орендувати читальну залу для проведення заходу.Концепцію бібліотеки розробляли за участю містян і партнерів. Долучили графічних дизайнерів «Unel-moi!»: у 2012 р. вони зібрали серед жителів Гельсінкі 2300 ідей стосовно проектування. Цього ж року бібліотека спробувала учасницьке бюджетування, завдяки чому жителі самостійно вирішили, які з чотирьох пілотних проектів бібліотеки спробують реалізувати коштом міста. А назва виникла з пропозиції мешканця: переможця у відкритому конкурсі серед більше 1600 варіантів, які внесли містяни, обрало журі.


Над проектом будівлі працювало бюро «ALA Architects». Установа поєднала сучасні й традиційні риси в енергоефективному дизайні. Перший поверх має просторе фойє, громадські заклади, зали на багато відвідувачів, бібліотечні служби та кафе. Другий поверх призначений для проведення групових заходів, саме тут розташовані студії, ігрові кімнати, робочий простір та івент-руми. Третій поверх – безпосередньо бібліотечні приміщення, їх ще називають «читальним оазисом».З моменту відкриття бібліотеку відвідали 500 тисяч жителів, у той час, як населення Гельсінкі становить 650 тисяч. Директор бібліотеки Томмі Лаітіо вважає причиною успіху саме спільну роботу з містянами.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий