среда, мая 25, 2011

Конкурс «Прихили своє серце до книг!»


18 травня у відділі документів з гуманітарних наук обласної наукової бібліотеки ім.О.Гмирьова відбулася презентація кращих робіт конкурсу «Прихили своє серце до книг!», що проходив від 29 березня по 12 травня 2011 р. у рамках проекту «Створимо націю читачів!».
Завданням учасників конкурсу було продемонструвати власне бачення такого найважливішого засобу інтелектуального розвитку, як читання. Для цього конкурсантам було запропоновано скористуватися мовою фотографій та оригінальних слоганів за темою читання. Переможці визначалися у двох номінаціях: «Book-фотографія» (за краще авторське фото або фотоколаж) та «Book-слоган» (за кращий оригінальний слоган, висловлювання, девіз про читання, книгу або бібліотеку).


Оцінювання і відбір запропонованих робіт проводило журі, до складу якого входили заступник директора ОУНБ ім. О. Гмирьова з автоматизації бібліотечних процесів Наталія Моісеєва, голова обласної організації Національної спілки журналістів України, головний редактор газети «Южная правда» Микола Стеценко, поет, депутат обласної ради, кандидат філологічних наук Тарас Кремінь, керівник молодіжної літературної студії «Exlibris» Дарина Березіна, завідуюча відділом документів з гуманітарних наук ОУНБ ім. О. Гмирьова, керівник проекту «Створимо націю читачів!» Марина Саричева, керівник миколаївського фотоклубу «Корабел» Олег Хлопко, голова ради міської молодіжної організації «Волонтери» Марина Дубіна, поет, соціолог Миколаївського центру з вивчення громадської думки «Наваль-експерт» Олег Духовний. Очолила журі директор ОУНБ ім. О. Гмирьова Надія Богза.
При оцінюванні робіт враховувалися художня якість, тема та ідея роботи, а також її оригінальність. У конкурсі взяло участь 79 чоловік – мешканців Миколаєва і Миколаївської області, які з дивовижним розумінням віднеслися до запропонованого змагання і представили багато яскравих та душевно виконаних робіт.
У номінації «Book-фотографія» до уваги журі була представлена 161 фоторобота. Третє місце за кмітливість і цікаву ідею було вирішено присудити учню 8-го класу ЗОШ с. Бузьке Вознесенського району Артему Щоголю. Друге місце заслужила аспірантка кафедри всесвітньої історії Чорноморського державного університету ім. П. Могили Валерія Смоліна за неймовірно ніжний, легкий цикл фотографій. На першому місці опинилася учениця Баштанської гімназії Тетяна Старостенко, творча робота якої під назвою «Мабуть, я сплю» викликала бурю захвату абсолютно у всіх членів конкурсного журі.
Окрім чудових фото, учасниками було представлено на розгляд 165 слоганів, над якими членам журі довелося неабияк поламати голову, адже необхідно було вибрати кращі. У результаті третє місце у номінації конкурсу «Book-слоган» було присуджено учениці 7-го класу миколаївської ЗОШ № 3 Анастасії Єршовій за мудрий і сповнений оптимізму слоган «Жизнь быстротечна – книга вечна». Найоригінальніший слоган за темою читання запропонував учень 9-го класу миколаївської ЗОШ № 6 Артем Дядій, який звернувся, ймовірно, до своїх однолітків, які мало читають, із закликом: «Прихили книгу до серця – відірви очі від монітора!», за що й отримав друге місце. Мудрість, щирість і доброта прекрасного висловлювання, що запропонував учень ліцею «Педагог» Микита Стангріт, по праву заслужили перший приз у номінації «Book-слоган». Усі були згодні з його ствердженням: «Відкрив книгу – відкрив цілий світ, прочитав книгу – і цей світ належить тобі».
Переможці конкурсу були нагороджені грамотами та пам’ятними подарунками, проте свято читання не закінчилося. Настільки здавалося несправедливим правило присуджування нагород тільки трьом переможцям у кожній номінації, що вирішено було заохочувати спеціальними призами ще двох учасників. Це учень ЗОШ с. Олександрівка Іван Возіян, який був нагороджений за свою фотороботу «Подорож з атласом світу», і найсучасніша та найінтелектуальніша домохазяйка Тетяна Кікнадзе, яка була відмічена за прекрасні афоризми про бібліотеку ім. О. Гмирьова: «Лучшие книги – в библиотеке им. А. Гмырёва, приходите сюда снова и снова!», «Читати цілодобово!» – девіз бібліотеки ім. О. Гмирьова!».
Заохочувальними призами були також нагороджені колективи миколаївської ЗОШ № 1 ім. О. Ольжича, миколаївської гімназії № 2 та миколаївської ЗОШ № 6.
На церемонії нагородження переможців прийшли підтримати вчителі та близькі друзі. Члени журі М. Стеценко і Т. Кремінь відмітили талановитість і креативність миколаївської молоді, серед якої було важко віддати кому-небудь перевагу. Заступник директора ОУНБ ім. О. Гмирьова Лариса Тригуб привітала присутніх та подякувала учасникам конкурсу за їхню активність: «Для нас дуже важливо те, що проект «Створимо націю читачів!» стартував саме у 2011 р., коли нашій бібліотеці виповнюється 130 років від дня заснування. У рамках проекту вже пройшло багато вечорів та презентацій, і дуже приємно, що проведення конкурсу «Прихили своє серце до книг!» було цікаво тим, для кого і задуманий був проект, – учням, студентам, представникам майбутнього покоління «нації читачів».






Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

1 комментарий:

  1. Мені дуже сподобалось приймати участь у такому чудовому конкурсі. Я вдячна журі конкурсу і організаторам за оцінку моїх робіт та за можливість висловити свое ставлення до цієї теми за допомогою фотографії.

    ОтветитьУдалить