понедельник, июня 06, 2011

Читацька конференція «Читання як складова іміджу молодої людини»


25 травня у відділі документів з гуманітарних наук обласної наукової бібліотеки ім. О.Гмирьова у рамках проекту «Створимо націю читачів!» відбулася інтерактивна читацька конференція «Читання як складова іміджу сучасної молодої людини».
Учасниками конференції були викладачі та студенти Чорноморського державного університету ім. П. Могили, які виступали з доповідями за темою заходу.
Аспірантка ЧДУ ім. П. Могили, викладач гімназії № 2 Ірина Царлова розповіла про ціннісно-діяльностні технології при викладанні зарубіжної літератури у загальноосвітніх навчальних закладах. Свою методику викладання вона показала на прикладі уроку, побудованого за російською технологією Тогіс, що передбачає навчання у глобальних інформаційних мережах.

Літературно-краєзнавчі екскурсії в системі активізації читацьких інтересів молоді стали темою виступу доцента кафедри теорії і історії літератури ЧДУ ім. П. Могили Інни Берези, яка довела необхідність організації поїздок по історично значущих місцях, адже це може проілюструвати сторінки життя відомих письменників та поетів краще за будь-які наочні посібники.
Читання – це процес розумовий, у ході якого формуються погляди та світосприйняття. Тому темою наступної доповіді, з якою виступила студентка ЧДУ ім. П. Могили Олександра Гриненко, стали аксіологічні засади моделі компетенції учнів – читачів у системі літературної освіти.
Конференція продовжилася демонстрацією відеоролика «Book-симпатія», де були представлені результати опитування бібліотекарями мешканців Миколаєва щодо виявлення їхніх читацьких переваг.
Літературний огляд «Книги, що дарують натхнення» зробила бібліограф відділу наукової інформації і бібліографії Ірина Дементьєва.
Головний бібліотекар відділу науково-методичної роботи та інновацій у бібліотечній галузі Лариса Сидоренко познайомила з результатами анкетування «Миколаїв – територія читання», проведеного з метою вивчення ролі книги та читання у житті сучасної молоді.
Цікаво склалася розмова організаторів конференції з її учасниками. Серед своїх найулюбленіших книг вони частіше за все називали «Майстра і Маргариту» Михайла Булгакова, твори Пауло Коельйо та Ричарда Баха. Дехто із студентів відмітив, що книга майбутнього – це, безперечно, книга в електронному вигляді, хоча й читати з монітора не дуже корисно. Але з цією думкою не погодилася викладач І. Береза, яка дуже доречно провела аналогію з колишньою «перевагою» кіномистецтва перед театром та зазначила, що книга завжди була і нікуди не дінеться, більш того, саме для наступних поколінь вона повинна і буде існувати.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий