четверг, июля 14, 2011

Незвичайніші бібліотеки світу

У світі налічується неймовірна кількість бібліотек. Одні  розташовані у старовинних замках з видатною історією, другі у покинутих будівлях, де останній ремонт робився майже 20 років тому, треті - у незвичайних сучасних спорудах, з яких і йти не захочеться.
 Незважаючи на наявність Інтернету і десятки мільйонів електронних книг, що продаються по світу щорічно, все ще є люди, які ходять до бібліотеки. Причому, для них будуються всі нові й нові бібліотечні будівлі, деякі з яких стають справжніми шедеврами архітектури. Предсталяємо вам  деякі з цих самих незвичайних бібліотек світу.

 Книжкова полиця
  Фасад публічної Бібліотеки в  м. Канзас-Сіті відмінно ілюструє його вміст - він зроблений у вигляді гігантських книжкових полиць, представляючи сюрреалістичне видовище для перехожих.
У ході будівництва бібліотеки місцевим жителям запропонували назвати книги, що представляють собою рідне місто, а потім величезні моделі книг, що вказувалися найчастіше, були використані для зовнішнього оформлення бібліотечного закладу.

Бібліотечний курорт
Деякі люди навіть на відпочинку не можуть розлучитися з книгами. Ось для них і створений готель з назвою «The Library Resort», відкритий нещодавно в Таїланді. Головна його «фішка» - бібліотека, побудована  біля басейну. Можна лежати на шезлонгу під пальмами, читати книгу, час від часу вставати, щоб взяти нову книгу або поплавати в теплій водичці.

Бібліотека-раковина
 Національна бібліотека Казахстану, що будується зараз у столиці цієї держави - ​​Астані, більше схожа на літаючу тарілку або раковину якого-небудь морського молюска. Вибір форми будинку, звичайно ж, не випадковий. Адже в такому варіанті сонце максимально довго і яскраво зможе висвітлювати приміщення всередині бібліотеки.

Бібліотека у метро
  Багато жителів найбільших мегаполісів Землі щодня проводять величезну кількість часу під землею - у метро. А один з кращих способів «убити» там час - це читання. Ось для таких підземних книголюбів в Нью-Йоркському метро на станції «50th street» й існує бібліотека, де можна знайти книгу для читання по дорозі на роботу або додому.
  
 Бібліотека у джунглях
  Розкішні сучасні бібліотеки можуть перебувати не тільки в центрі мегаполісів. Ось, наприклад, у колумбійському м. Медельїн бібліотека взагалі розташована в джунглях за межою міста. Вона стоїть на скелі і виглядає як покинуте місто якоїсь давньої цивілізації.
   Бібліотека з пивних ящиків
  Пиво і книги зазвичай мають мало спільного. Якщо, звичайно, це не книга з анекдотами про пиво. А ось в одному з районів Магдебурга (Німеччина) створили публічну  бібліотеку,  побудовану з найстаріших пивних ящиків.
 Чорний діамант
 Саме так називають жителі Копенгагена (Данія) новий корпус Королівської бібліотеки. Модернова будівля чорного кольору дуже виділяється серед навколишньої міської забудови.
 Кругла бібліотека
На території університету в Дуйсбург-Ессен (Німеччина) завершилося будівництво бібліотеки, спроектованої у відповідності з останніми віяннями екоархітектури: за енергозберігаючими технологіями, з сонячнними батареями і системою очищення води.

Найменша бібліотека у світі
Жителі британського села Уестбері-саб-Мендіп викупили в оператора зв'язку за символічну ціну - 1,65 долара - червону телефонну будку і зробили з неї найменшу бібліотеку в світі. У будці обладнані полиці, на яких розмістилися книги різної тематики - від кулінарних до художньої класики і казок. Бібліотека працює цілодобово. Принцип її роботи простий - відвідувачі ставлять на полицю прочитану книгу і беруть нову. Для людей, які страждають безсонням, будка підсвічується ночами. Крім книг бібліотека може запропонувати CD і DVD-диски.

На жаль, Україна поки не може похвалитися сучасними будівельними технологіями щодо бібліотек. Невелике виключення - Республіканська бібліотека імені Франка  у  м. Сімферополі. Об'єкт став переможцем конкурсу найкращих будівель і споруд, збудованих та прийнятих в експлуатацію у 2007 році, у зв'язку з чим нагороджений Почесною грамотою Міністерства регіонального розвитку України.
Сподіваємося, що незабаром широкий розмах будівництва нових сучасних бібліотек в нашій країні буде мати місце. Давайте запитаємо себе, яке їхнє майбутнє?
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

2 комментария:

  1. Анонимный20 июля 2011 г., 11:08

    А может предложить николаевским архитекторам подумать над проектом здания библиотеки в виде корабля- это станет своеобразной визитной карточкой города и отправной точкой для возрождения былой славы города корабелов?!

    ОтветитьУдалить
  2. Анонимный24 июля 2011 г., 23:30

    Идея неплохая. Как же хочется, чтобы власть наконец-то повернулась лицом к библиотекам.

    ОтветитьУдалить