четверг, июля 14, 2011

Колекція книжкових пристрастей знаменитих людей світу

Ще відомий французький філософ Дені Дідро сказав, що люди перестають мислити, коли перестають читати. Цю думку поділяють багато фахівців, які впевнені в тому, що людина не може ні про що думати, якщо нічого не читає.
Кожна людина, яка читає, серед сотень прочитаних  книг без праці назве ті, що залишили  в серці найпомітніший слід. У кожного - свої читацькі переваги, свій неповторний читацький досвід, тобто життєві цінності, сформовані під впливом книги.
Вважається, що про смаки не сперечаються. Можливо, це так, але все ж цікаво, що читали найзнаменитіші люди світу і що читають наші відомі сучасники - актори, режисери, письменники, діячі шоу-бізнесу тощо.        Пропонуємо вашій увазі колекцію читацьких пристрастей найвідоміших людей світу.


М. В. Гоголь читав у дитинстві здебільшого те, що було вдома, а саме житія святих та іншу літературу релігійно-морального змісту.Льюїс Керролл на зорі своєї юності особливо «налягав» на книги         Ч. Діккенса, а також богословські твори.
Імператор Микола II в дитинстві читав не дуже багато, тому що його батьки звертали мало уваги на виховання сина. Тільки ставши дорослим, він захопився читанням по-справжньому. Після зречення від престолу, під час ув'язнення в Царському Селі, він багато читав своїм дітям. В основному це були книги пригодницького характеру, наприклад, «Собака Баскервілів» і «Етюд у багряних тонах» Артура Конан Дойля, «Граф Монте-Крісто»  Олександра Дюма.М. О. Булгаков у 9 років прочитав «Собор Паризької Богоматері»           Віктора Гюго. Багато читав російської класики, казок іноземних авторів.
 І.О. Бунін у своїй «Автобіографічній замітці» зізнавався, що читав «що попало» - і старі, і нові журнали, і Лермонтова, і Жуковського, і Шіллера, і Тургенєва, і Шекспіра, і Бєлінського. Потім прийшла справжня любов до Пушкіна.


Джон Рональд Руел Толкієн під впливом матері читав у дитинстві виключно літературу релігійного змісту. У підліткові роки почав читати епічні твори народів Європи  мовою оригіналу.Для М.І. Цвєтаєвої протягом усього життя улюбленим письменником залишався О. С. Пушкін, особливо вона любила «Євгенія Онєгіна» і «Циган».
Незважаючи на напружений графік роботи, практично всі відомі люди сучасності знаходять час на читання, і в багатьох з них є улюблені книги. Як неважко припустити, літературні смаки зірок відрізняються досить широким розмаїттям. Деякі з них із задоволенням проводять час за читанням, наприклад, коміксів. Улюблені книги інших знаменитостей цілком серйозні і солідні. Наприклад, мало хто знає, що легендарна голлівудська кінозірка Мерілін Монро у вільний час зачитувалася творами К. Станіславського, З. Фрейда і працями вчених-філософів.


Улюблені книги багатьох знаменитостей є класичні твори. Так, іспанський актор Антоніо Бандерас не раз говорив про те, що у нього особливе ставлення до твору його земляка Мігеля Сервантеса «Дон Кіхот». За визнанням артиста, головний герой книги схожий на нього в тому, що також постійно намагається боротися з символічними вітряками. Ще один сексуальний красень - зірка «Піратів Карибського моря» Орландо Блум - є великим шанувальником творчості Ф.М. Достоєвського, особливо його «Братів Карамазових».

Також улюблені книги зірок Голлівуду широко представлені і творчістю американських письменників ХХ століття. Наприклад, виконавиця однієї з головних ролей у серіалі «Зачаровані»  Шеннон Доерті дуже любить читати  твори Ернеста Хемінгуея, а також книгу Джона Стейнбека «На схід від раю». Хемінгуея, зокрема його роман «Старий і море», також люблять актор Леонардо Ді Капріо і співак Енріке Іглесіас.На Олену Коренєву – російську актрису, що знялася в десятках фільмів, серед яких «Романс про закоханих» і «Покровські ворота», справили приємне враження збірки оповідань Л.Є. Улицької, вона назвала письменницю серйозним і цікавим автором.


Відомого російського актора Дмитра Харатьяна серйозно «зачепила» повість «Веселі похорони» все тієї ж  Улицької. На його думку, тема твору викладена надзвичайно цікаво, розкрито майстерно, талановито і гідно.Домашня бібліотека прославленого спортсмена, зірки радянського хокею Олександра Якушева практично складається із зібрань творів російських і зарубіжних класиків. Як він зізнається, іноді читає і сучасні детективи, як правило, в дорозі. А книги Михайла Булгакова може перечитувати безкінечно, особливо «Собаче серце».

Юлія Рутберг, актриса театру ім. Є. Вахтангова, з великим задоволенням нещодавно прочитала два останні романи Д.М. Ліпскерова «Останній сон розуму» і «Родичі». Вважає, що це один із найсерйозніших чудових письменників з прекрасним стилем.
Чомусь прийнято вважати, що відомі телеведучі та естрадні артисти тільки й роблять, що заробляють гроші і зовсім не думають про свої безсмертні душі, не читають книг. Насправді це не зовсім так. Деякі зірки люблять побродити по книжкових магазинах у пошуках цікавої літератури.
Наприклад, відомий кінорежисер і ведучий Тигран Кеосаян відрізняється вишуканим смаком. Нещодавно придбав "Парфумера" Патріка Зюскінда, а ще раніше - кілька книг інтелектуально-декадентського жанру. Актор театру і кіно Андрій Леонов  теж досить часто відвідує книжковий магазин і цікавиться в основному історичною та науково-популярною літературою.
Дуже сподіваємося, що ви, наслідуючи своїм кумирам, теж захочете читати книги. Читайте і насолоджуйтесь читанням!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

2 комментария:

 1. Анонимный20 июля 2011 г., 11:02

  Большое спасибо за данную информацию, обязательно воспользуюсь ею при выборе книг!

  ОтветитьУдалить
 2. Анонимный25 июля 2011 г., 23:16

  Я смотрю практически все киноновинки, даже выкраиваю время на театр и концерты, но книги — это особенная страсть. Шелест страниц, четкие строки и… все — я ухожу на иную орбиту, заданную сюжетом. Давайте читать!
  Хорошая статья. Для меня многие знаменитости открылись по-новому. Продолжайте нас радовать!

  ОтветитьУдалить