понедельник, ноября 21, 2011

Незнайома класика


Сьогодні існує твердження: класика   застаріла, читати її не модно. Нам дуже важко погодитися з подібними заявами, тому що твори класичної літератури мудрі і красиві. А хіба  мудрість і краса можуть застаріти? Класична література  завжди затребувана - її читають  вперше  в школі і перечитують потім у різні  періоди життя. Класика порушує вічні   теми, вона непідвладна часу, читати  її можна нескінченно.

Пропонуємо зібрання кращих зразків всесвітньої   класичної  літератури.  Для вас ми приготували добірку  відомих та    незнайомих авторів – маловідомі, а то і зовсім невідомі імена.  Але це справжня,   глибока література.
Роман «Униженные и оскорбленные» - одне з перших здобутків Ф. М. Достоєвського, написаних після каторги. Можна сказати, що з нього й  почалася   мелодрама як  літературний жанр. Трагічна    невідповідність романтичних   вистав про життя  реальній    дійсності - ось   основна ідея роману.
Дія відбувається в Петербурзі в середині ХІХ століття. В основі сюжету - історія двох сімей, розорених аристократом, князем Валківським ...

Роман «Петербургские трущобы» В.В. Крестовського, відомий більшою мірою через блискучу екранізацію, повний таємниць і загадок. У  ньому є місце для всього –  інтриг, небезпечних пригод і, звичайно,  пристрасної та всепереможної любові...
Величний Петербург – місто білих ночей і сірих  туманів, розкішних палаців і похмурих трущоб, місто     зльоту і падіння його мешканців. Красуня княжна, яка ще вчора блищала на балах, сьогодні вимушена йти на       панель, щоб вижити. А хлопець, який гинув з голоду,   несподівано стає володарем величезного статку.
Аристократи і злодії, авантюристи і власники кубел,    бідняки і багачі – всі вони учасники грандіозної життєвої драми, де злочин межує із справжнім благородством,    низька пристрасть – з чистою любов'ю, а на зміну бідам і жалю   приходять дні, сповнені надією і щастям.

Роман-дилогія «В лесах» і «На горах» П.І. Мельникова-Печерського - один з оригінальних епічних творів російської культури XIX століття про історію, побут, звичаї, мораль старообрядців, про будні бурлаків, лісорубів, купців,    мешканців    скитів.
Це історія про любов сина і батька до однієї  дівчини, про боротьбу за великі гроші. Це таємні інтриги, справжня любов і зрада.

Письменниця  В.І. Крижановська  більш відома під  псевдонімом «Рочестер» як автор  популярних романів. Тема  спіритизму і окультних наук стала причиною   того, що її твори  довгий час не перевидавалися.
Сповнена драматизму дія  любовно-авантюрного роману «Месть еврея» відбувається в таємничому  замку, над господарями якого тяжіє   фамільне прокляття.  Це захоплююча історія чистого кохання лихваря-мільйонера і юної  аристократки, щастю яких заважають забобони  навколишніх людей. Молоді  люди люблять один одного,  кидаючи виклик самій долі.
Книга приводить читача в романтичну  атмосферу минулих сторіч. Фатальна любов і ревнощі, стародавнє прокляття, що панує над  старовинним родом; романтичні і драматичні події життя відомої аристократичної сім'ї, і поряд з цим - невловимий   покрив містики, присутньої в багатьох обставинах життя героїв роману.

Трилогія французького письменника Ерве Базена «Семья Резо» розповідає про кілька поколінь сім'ї, нащадків старовинного дворянського роду, про незвичайні взаємини між членами цієї родини. Дія роману  відбувається в 60-70-ті роки XX століття на півдні Франції. Цей твір -  гнівне викриття сім'ї, в якій   матеріальні інтереси  придушують уcі людські почуття, руйнують  особистість.

Етель Ліліан Войнич, більше відома  романом «Овід»,  належить до числа  незаслужено забутих постатей у літературі Англії кінця XIX - початку  XX ст.
Роман «Сними обувь свою» - це розповідь про життя   дружини англійського сквайра Беатріс, яка вийшовши заміж без любові і народивши чоловікові чотирьох   дітей, духовну близькість знайшла з      чужою дитиною з бідної рибальської сім'ї. Розумна, тонка, чутлива, але незламна героїня роману була прабабусею Овода.
Назвою роману є слова з фрази, з якою, за  біблейськими переказами, Бог звернувся до Мойсея: «Не підходь сюди: скинь взуття своє з своїх ніг, бо те місце, на якому ти стоїш, то свята земля». Ці слова згадує перед смертю Беатріс.

Роман «Мертвое озеро», як і інші прозові твори видатного російського поета М. О. Некрасова, недооцінений  і  видавався незаслужено рідко. Між тим написаний він майстерно і дає широку панорамну картину життя російського суспільства середини XIX століття. Серед героїв роману - дворянські  аристократи, купці, актори і навіть злочинці. У центрі оповідання - хвилююча доля і нещасна любов  молодої жінки. Захопливість сюжету, жива   образна мова залучать до роману увагу широких   читацьких кіл. І хоча цей твір не можна назвати “жіночим”    романом, особливий інтерес він викличе у шанувальників цього жанру, що знов став популярним у наші дні.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий