четверг, ноября 03, 2011

Бестселери українських авторів


Сучасний світ інновацій і нових технологій все далі й далі віддаляє нас від колись прийнятих людських цінностей. Нещодавно ми пишалися кількістю прочитаних книг, знаннями в літературі, вмінням декламувати рядки улюблених віршів. А сьогодні приходять нові пріоритети, люди звикають жити у світі матеріальних благ, віртуального спілкування один з одним, забуваючи про духовність, справжні почуття, щирі переживання.
        Для того, щоб розібратися з ситуацією, проаналізувати ставлення до читання, виявити найбільш популярних вітчизняних письменників у студентської молоді, обласною універсально науковою бібліотекою ім. О. Гмирьова була проведена інтерактивна читацька конференція за темою «Бестселери українських авторів: запрошення до розмови». 

          Організатори конференції були приємно здивовані, що, незважаючи на глобальні зміни в нашому житті, інтерес до літератури все ж таки залишається. Варто зауважити, що учасниками конференції були майбутні філологи, студенти ЧДУ ім. П. Могили, з якими велась розмова про сучасний стан української літератури та розглядалися твори українських письменників, найбільш відомих сьогодні широкому колу читачів. Без уваги не залишилися й книги подружжя Марини та Сергія Дяченків, сценаристів культового фільму «Залюднений острів», які отримали в 2005 р. звання кращих письменників фентезі Європи; роман «Чорний ворон» або «Залишенець» Василя Шкляра; жорсткий своєю реалістичністю роман Сергія Жадана «Ворошиловград»; драматичний твір Марії Матіос «Солодка Даруся».
          Сучасна українська література була представлена ​​найрізноманітнішими жанрами, що сьогодні цікавлять читача. Обговорюючи її напрямки, більш детально зупинилися на творчості Андрія Кокотюхи, автора детективів-трилерів чи містичних детективів, на основі яких сьогодні знімаються художні фільми, а на всеукраїнському каналі ICTV неодноразово демонструвалися документальні фільми з циклу «Кримінальні історії», також засновані на сценаріях письменника. Найбільш таємничою, з неординарним сюжетом і загадковою історією про незвідане, потойбічне, була названа книга «Аномальна зона», що розповідає про події, що відбувалися на території українського полісся, в одному з покинутих сіл Житомирської області.
 Динамічність заходу додало спілкування через скайп-технології з відомими письменниками, українськими видавцями та публіцистами - братами Віталієм та Дмитром Капрановими. Учасникам конференції було цікаво дізнатися їхнє ставлення до сучасної української літератури, про авторів, яких, на думку письменників, читатимуть через п'ятдесят років, про фінансування книговидання в Україні і, звичайно ж, про плани на майбутнє.
Проведення конференції показало, що українська література розвивається, збагачується новими іменами авторів, які пишуть у різноманітних популярних жанрах; вона затребувана сьогодні читачем та знаходить своїх прихильників не тільки в Україні, а й за її межами.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий