понедельник, ноября 21, 2011

Інтелектуальна література


Якщо ви втомилися від читання любовних романів, швидкої зміни  декорацій  детективного жанру, пригод в  паралельному світі або на межі фантастики,   пропонуємо вам  найкращі зразки інтелектуального   роману.  

Вважаємо, що знаємо про любов все. Або майже все. Але не в змозі відповісти на запитання «що ж це  таке?» своїй дитині. За що  нам    дається любов і чому  відбирається? За що ми   когось любимо?..
У романі «Долина совести»  найкращих   українських письменників-фантастів сучасності Марини та Сергія Дяченко,   сценаристів   культового фільму “Обитаемый   остров”, майстерно описані дивовижний світ людської  душі,  її найпотаємніші куточки.
Герой  роману Влад привабливий і, без сумніву, талановитий. Друзі не мислять себе без нього. Мама душі в ньому не чує. Жінки стоять у нього під   вікнами. У загальної любові є лише   одна темна  сторона - кожен, хто зустрінеться на його шляху,  ризикує своїм власним життям…

 Роман «Музей невинности» Орхана Памука - найвідомішого турецького  письменника наших днів, одного з  наймолодших Нобелівських лауреатів - примушує переоцінити всі думки не тільки про любов, але і про   одруження, дружбу,     плотську    пристрасть, честь, сім’ю і щастя.
Ця історія кохання, як світ, глибока, як біль, безутішна і, як щастя, безмежна. У   своєму  романі, що        розповідає про відносини спадкоємця багатої стамбульської сім’ї Кемаля і його далекої родички Фюсун, автор  досліджує таємниці людської душі, де  час і простір   перетворюються на те, що і зветься дійсним   життям
Відкривши цю книгу, ви  не зможете  відірватися від неї – настільки вона цікава і добре  написана.

 Жозе Сарамаго - автор скандальний і неординарний, але літературний світ  визнав його гідним  самої престижної нагороди — Нобелівської премії.  Причому   нагороду письменник  отримав  саме за  твір «Евангелие от Иисуса», який церква рішуче відкинула, назвавши пасквілем на Євангелія Нового Заповіту. Книгу перевели на  безліч  європейських мов. До основи   сюжету були покладені євангельські події, переосмислені автором. У своїх роздумах він не побоявся суперечити змісту  Нового  Заповіту. Автор позбавляє Ісуса героїки, показуючи його, перш за все, людиною з її бідами та сумнівами,   бажаннями та помилками.

Про новий роман Діни Рубіной  «На солнечной стороне улицы» заговорили як про  абсолютне  перетворення стилю письменниці, звичної інтонації і кола тем. 
Дія роману розгортається в   сонячному,  порівняно безпечному Ташкенті, куди в евакуацію з усіх куточків країни,  рятуючись від фашистського вторгнення, відправлялися сотні, тисячі людей різних  національностей. Для багатьох столиця Узбекистану стала   другим  домом, що прийняв їх, виростив та  вигодував. У долях двох жінок, матері і доньки, переплітається все - любов і   злочин,   талант і  пристрасть, здатні знищити   особистість чи піднести до вершин творчості. 

Неординарний  роман «Алхимик»  відомого бразильського письменника Пауло  Коельо - улюблена книга мільйонів людей в усьому світі. Це філософська казка про мандри молодого пастуха: земними шляхами в пошуках досвіду та шляхами духу в  пошуках   досконалості. 
Кожен, хто доторкнеться до сторінок цього незвичайного твору, збагатить своє уявлення про     визначення свого місця у суспільстві, розкриє сенс свого життя.

Роман «Искренне ваш Шурик»  Людмили Улицької став  однією із самих  читаних книг  минулого року. Основна тема – проблема взаємовідносин сина і матері, підпорядкування людини почуттю обовязку і пов’язані з цим втрати.
Перед читачем проходить ціла галерея відчуттів  різноманітних жінок – самотніх,  нещасних, хворих, часто агресивних - до героя, який повний доброзичливості і самих кращих намірів, але нікого не може зробити   щасливим.


Приєднуйтесь до широкого кола вдумливих читачів!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий