понедельник, февраля 27, 2012

Відкриття імені


Якщо ви книгоман і не уявляєте своє дозвілля без цікавої, захоплюючої книги, якщо ви хочете знати більше про нові твори ваших улюблених авторів, то  для вас  протягом 2012 року у відділі документів з гуманітарних наук ОУНБ ім. О. Гмирьова експонуватиметься цикл виставок «Відкриття імені», що надасть можливість усім бажаючим познайомитися з творчістю сучасних, найбільш популярних сьогодні українських та зарубіжних письменників. Цикл складається з шести виставок, кожна з яких буде діяти протягом двох місяців.

Відкрила цикл у січні-лютому виставка літератури «Феномен Бориса Акуніна», що присвячена одному з яскравих представників літературного небосхилу, найбільш відомому російському письменнику, літературознавцю, перекладачу, японісту, автору романів детективного жанру про Ераста Петровича  Фандоріна - Григорію Шалвовичу Чхартішвілі, який пише художню прозу під псевдонімом «Б. Акунін».
  В одному з розділів виставки представлені цікаві твори письменника, а саме конспірологічний детектив «Азазель» - перший роман із серії про незвичайного сищика  Фандоріна, не менш відомі романи «Турецький гамбіт», «Левіафан», «Смерть Ахіллеса», збірник «Особливі доручення» та ін.  Ті, хто цікавиться життям і творчістю неординарного письменника, знайдуть для себе захоплюючі статті про автора, філософські вислови і думки героїв його знаменитих творів в іншому розділі виставки.
«Мова – будь-яка - то таки найбільша любов мого життя: тільки – бо мова спроможна поєднати музику і міф – дві речі, без яких світ був просто непридатним до проживання» - ці слова належать талановитій українській письменниці і поетесі Оксані Забужко, автору понад сорока наукових праць, п'яти прозових творів і шести збірок поезії. У березні-квітні цього року книги та література про життя і творчий шлях письменниці будуть експонуватися на виставці «Оксана Забужко: нова хвиля української літератури».
Користувачі бібліотеки познайомляться з новим романом Оксани Забужко «Музей покинутих секретів» - сімейною сагою про три покоління, разом з героями книги пройдуть нелегкий шлях від початку 40-х років ХХ сторіччя до весни 2004 р. Розкрити таємниці жіночої душі допоможе не менш глибокий, психологічний роман письменниці «Сестро, сестро», що вже встиг стати сучасною класикою, а любителі поезії знайдуть для себе збірки її віршів «Диригент останньої свічки», «Друга Спроба: вибране» та інші.
У травні-червні шанувальники реалістичного, філософського стилю Пауло Коельо, ім'я якого у 2009 році було занесене до книги рекордів Гіннеса як автора роману («Алхімік»), що найчастіше перекладався у світі, дізнаються про улюбленого письменника, звернувшись до виставки «Філософський простір думки Пауло Коельо». На ній буде представлена ​​література про життя надзвичайно обдарованої особистості, яка встигла пройти шлях від хіппі, журналіста, рок-зірки, актора, драматурга, театрального директора і телевізійного продюсера до всесвітньо відомого письменника. Крім біографічної інформації про автора і критичних статей про його творчість, виставка познайомить з найвідомішими романами і притчами Коельо. «Алхімік» допоможе зрозуміти сенс життя, «Брида» розповість хвилюючу історію кохання, «Валькірії» дадуть відповіді на вічні питання про те, як знайти себе і свою любов і щастя, «Книга воїна світла» запросить кожного поринути у світ своєї мрії.
Українська земля може пишатися своїми співвітчизниками, знаменитими авторами, сценаристами, які пишуть у жанрі наукової фантастики, фентезі -  Мариною та Сергієм Дяченками. Виставка  «Марина и Сергій Дяченки - майстри сучасного фентезі», що присвячена талановитим майстрам художнього слова, в липні-серпні порадує шанувальників їхньої творчості незвичайними історіями з життя письменників, розкриє таємницю про третього співавтора, який став невід'ємним помічником при написанні творів. Увазі користувачів бібліотеки також будуть представлені: дивовижний і повчальний роман «Долина совісті», унікальний авторський збірник повістей про театр «Магія театру», фантастичний роман «Пандем», історія в стилі фентезі «Варан» та інші книги авторів.
«Коли я стала видавати книгу за книгою, я відчувала страх самозванства. Хто це мене призначив письменником? Я соромилася самого слова «письменник». Але з роками звикла. Так, письменник», - цю думку про себе висловила популярна російська письменниця Людмила Улицька, творчості якої у вересні-жовтні буде присвячена виставка «Знавець людської душі Людмила Улицька». Один сучасний письменник сказав: «Для того, щоб роман залишив значний слід, необхідно три компоненти: соціальне відтворення часу, внутрішній світ героя і мова». Всі три компоненти присутні в кожному творі письменниці. Переконатися в цьому допоможуть психологічні, багатозначні романи, повісті та оповідання чудової особистості з тонким сприйняттям світу.
 Для шанувальників творчості Людмили Улицької на виставці будуть представлені книги «Щиро Ваш Шурик", "Казус Кукоцького», збірки оповідань «Бідні родичі», «Дівчата» і ряд інших, не менш захоплюючих творів.
Цикл завершиться у листопаді-грудні виставкою «Секрет успіху Андрія Куркова», на якій любителі творчості українського письменника, чиї книжки потрапили до топ-десятки європейських бестселерів, знайдуть для себе твори автора та інформацію про його життя і творчість. Про Київ наших днів розповість новий роман «Нічний молочник»; фантасмагорія, казка "Бікфордів світ" нагадає про дитинство, про минуле життя; ті, хто бажає відчути екстрим і сплеск адреналіну, випробує це при читанні гостросюжетного детективу «Гра у відрізаний палець».
Запрошуємо всіх ближче познайомитися з творчістю сучасних письменників, відвідати протягом 2012 року цикл  виставок «Відкриття імені» у відділі документів з гуманітарних наук ОУНБ ім. О. Гмирьова.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий