среда, апреля 11, 2012

Незвичайне мистецтво ... різьба по книгам


Напевно з дитинства всі знають, що до книжок потрібно ставитися дбайливо, акуратно і зберігати їх, адже це найцінніше джерело інформації, що розповідає нам не тільки про сьогоднішні події, а й про історію стародавніх цивілізацій і предків. Тому у багатьох людей і до сих пір ніяк рука не піднімається викинути  старі книги або зіпсувати  книгу. Але Америка і країни Європи трохи відрізняються від нас своїм ставленням до книг. Там  з'явився новий, дуже оригінальний вид сучасного мистецтва - різьба по книгам. Цей  вид мистецтва перетворює звичайну книгу на найчарівнішу скульптуру.


Напевно, багато хто з нас вважатиме різьбу по книгам блюзнірством. Але навряд чи так можна поставитися до робіт американського художника Брайана Деттмера - людину з дуже незвичним захопленням. Його називають «Книжковий різник». І хоч це прізвисько звучить жахливо, займається він мирною справою - створює воістину унікальні речі. Озброївшись ножами самої різної форми, пінцетом та іншими хірургічними інструментами, він надає старим книгам, що втратили свою цінність, абсолютно неймовірну форму. Енциклопедії і словники, підручники з медицини та інженерії, карти і атласи стають дивними скульптурами.  Його роботи виставлені в кращих галереях і музеях світу, таких, як Нью-Йорк, Лондон, Париж, Чикаго.
Англійка Сью Блеквелл також обрала об'єктом своєї творчості старі книги, використовуючи їх як основу для своїх творів. Надихнувшись тим чи іншим сюжетом, вона починає створювати свій своєрідний мініатюрний світ: здійснюється таїнство, і книга оживає в іншій якості. Склеюючи сторінки і вирізаючи фігурки, майстриня створює з книг мініатюрні діаграми, частина яких освітлена. Вони розміщені в скляних вітринах або дерев'яних коробках, щоб ними захоплювалися глядачі.


Те, що роблять з книгами в Америці і на Заході –незвично: з одногобоку - це вандалізм, але з іншого - привертання уваги до книг.
А що скажете ви?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий