понедельник, сентября 11, 2017

Найкращі цитати О’Генрі

«Кожен має своє уявлення про щастя – так само і ви, і я. По-вашому, немає нічого кращого, ніж носитися світом на яхті або автомобілі та викидати дукати на різні заморські штучки. А я люблю посидіти у сутінках із трубочкою і подивитись, як засипають прерії і усяка нечисть відправляється поволі на відпочинок…»
11 вересня – день народження видатного американського письменника ОГенрі (Уїльяма Сідні Портера), майстра короткої прози, відомого світові своїми чудовими, пронизаними тонким гумором та іронією, новелами.

За своє життя автор написав близько 300 оповідань, серед яких важко обрати найкращі. Всі вони про прості людські радості та незгоди, про справжні цінності, усі із вірою в добро.

Пропонуємо вашій увазі деякі цитати О’Генрі, веселі, яскраві, мудрі, що, якнайкраще демонструють стиль автора та його ставлення до життя.
«Ризикована річ це кохання з першого погляду, коли вона ще не бачила його чекової книжки, а він ще не бачив її в папільйотках. Тим не менш в житті воно буває».

«Кожному зрозуміло, що якби Земля була кругла, у китайців косички стирчали б перпендикулярно вгору, а не висіли вздовж спини».
«Як я вже розповідав, три місяці назад я потрапив у погану компанію. Це відбувається з людиною у двох випадках життя – коли вона у скруті і коли багата».
«Людина для повноти свого життя повинна пережити бідність, кохання і війну».

«Чоловік, що спить – це видовище, від якого можуть просльозитися ангели. Чого варті зараз його мозок, біцепси, чекова книжка, апломб, протекції і родинні зв’язки? Він – іграшка в руках ворога, а тим більше – друга. Він так само гарний, як наймана кляча, коли стоїть, обпершись на стіну оперного театру о пів на першу ночі та мріє про простори аравійських пустель. От спляча жінка – це зовсім інше. Немає значення, як вона виглядає, лише б довше тривав цей стан».
«Голодне серце повинне отримувати краплинку щастя хоча б раз на рік».
«Чим більше зморшок з’являється у жінки, ти більше згладжуються нерівності її характеру».
«Жодної хвилини життя неможливо купити за готівку».
«Ми не обираємо дорогу. Щось всередині нас змушує нас обрати той чи інший шлях».


ОГенрі прожив коротке життя, він страждав на цукровий діабет і цироз печінки. Помер у віці 47 років у 1910 р. Але його книги продовжували перевидаватися. А в 1918 р. була заснована літературна премія імені ОГенрі. Його твори є основою багатьох фільмів.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий