вторник, сентября 19, 2017

Віммельбухи завойовують книжковий ринок

Віммельбух – це книжка-картинка або книжка- розглядалка. Засновником жанру віммельбухів у Німечинні став художник Алі. Він придумав свої книги та ілюстрації до них у навколосвітній подорожі близько сорока років тому, а вони і досі популярні у всьому світі. На невеликому просторі у художника вміщується безліч персонажів та відбувається безліч подій.

Зазвичай книги жанру «віммельбух» великого формату мають досить мало тексту або текст взагалі відсутній. Велика кількість деталей, персонажів на сторінках книги тренує память і увагу дитини.

У таких книгах безліч історій, але придумати їх потрібно самим. Іноді в книжках є завдання, що їх потрібно виконати, наприклад, знайти персонажа чи предмет, чи певну кількість однакових предметів.
Книжки-розглядалки призначені для сімейного читання, адже так не тільки веселіше, а ще й корисно для розвитку мовлення та спостережливості. Деталі ілюстрацій і персонажі повторюються на кожній сторінці, але міняються обставини або місце дії. Часто віммельбухи виходять серіями.

Для багатьох віммельбухів фактично неважливо, якою мовою вони видані, але хотілося б приділити увагу книжкам-розглядалкам, виданим в Україні.
Е. Дзюбак «Рік у лісі». На сторінках книги дванадцять деталізованих картин про дванадцять місяців року. Мешканці лісу зайняті своїми звичними справами: вони вирощують потомство, шукають їжу, готуються до зими. Що цікаво, у книзі намальовані і мешканці грунту. Книжка призначена дітям 3-7 років.


К. Гьортлер «Зоопарк. Віммельбух». Класична книжка-розглядалка, у ній безліч персонажів, дрібних деталей, великий формат та майже повна відсутність тексту. На сторінках зображені жителі і відвідувачі зоопарку у різні пори року. Книжка призначена дітям до 4-х років.

Л. Верштеег «Що чує Кошеня? Велика книга звуків». Це книжка-розглядалка для найменших, дітей від 1 року. На кожному розвороті є завдання знайти певну кількість різних предметів від 1 до 10. А на кожній сторінці є маленький блакитний жук, якого ще спробуй знайди.К. і Ф. Джереміс «Пампушок і Огірочок День народження бабусі». У книжці досить мало тексту, проте дуже чудові та яскраві ілюстрації. Головні персонажі – родина пінгвінів та крокодильчик Огірочок. Бабусі виповнюється 90 років, на святкування цієї події зібралася ціла родина. Не дивно, що в такій метушні бабуся не може знайти своє святкове вбрання. ЇЇ онук Пампушок та його друг Огірочок допомогають бабусі знайти одяг. На кожній сторінці є завдання для дітей знайти той чи інший предмет одягу.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий