среда, сентября 20, 2017

Бібліотека Стокгольмського Королівського технічного університету

Сучасні бібліотеки відрізняються не тільки новими технологіями, а й вельми нестандартними рішеннями в області архітектури і дизайну. Деякі виглядають настільки затишно, що книжкові гурмани могли б там жити. Одна з них – бібліотека Стокгольмського Королівського технічного університету.

Перед самим входом у будівлю висить пам’ятна дошка, що свідчить про те, що в квітні 2002 р. проект реконструкції та дизайну бібліотеки був визнаний гідним головної премії Шведської Асоціації архітекторів – «Золотий Стілець».
Будівля бібліотеки  розташована на території університетського навчального містечка, на місці колишньої стоянки для автомобілів університетських викладачів. Під час проектування і будівництва архітектори вирішили зберегти прекрасне дерево, що росло на колишній стоянці. Будівлю звели так, що тепер дерево спокійно росте прямо всередині приміщення бібліотеки, прикрашаючи його.
Головна бібліотека розміщена в будівлі 1917 р. Старі фасади відремонтували, частково відновили більшу частину оригінальної архітектури. Здається, що бібліотека знаходиться всередині старовинної будівлі, що виглядає дуже оригінально і створює особливу атмосферу.
Сама споруда, якщо розглядати її план, являє собою трикутник, в вершині якого затишно влаштувався конференц-зал. Все приміщення виглядає дуже легким, наповнене світлом і повітрям.

Сьогодні основна увага в бібліотеці зосереджена на електронних книгах і журналах.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий