воскресенье, октября 22, 2017

10 хитрощів, що допоможуть зацікавити дітей читаннямВчені з усього світу давно довели, що читання дуже корисне для людини: воно не тільки покращує пам’ять, розвиває фантазію, а й часто допомагає зняти стрес і відволіктися від рутини. Але як зацікавити дітей книгами, особливо в той час, коли електронні технології на кожному кроці? Це питання турбує багатьох батьків. Пропонуємо вам кілька порад, як це зробити.

1.     Покажіть власний приклад. Якщо дитина буде бачити, що ви любите читати, вона теж захоче дізнатися, чому ж вас так вабить читання. А літературний світ у всьому його різноманітті точно не залишить малюка байдужим.

2.  Читайте маляті вголос, при цьому використовуйте смішні голоси. Книги наповнені масою різних цікавих персонажів та образів. Проявіть трохи фантазії і покажіть різноманіття варіацій голосу й інтонації. Це неодмінно зацікавить дитину більше, ніж монотонне читання навіть найбільш захоплюючих історій.

3.     Дозвольте дітям лягати спати трохи пізніше, якщо цей додатковий час вони використовують для читання. Багато дітей, в яких ще багато енергії, зацікавляться таким варіантом. Читання перед сном – прекрасна практика, що має безліч переваг. І не тільки для дітей.

4.   Запропонуйте почитати книги перед переглядом екранізації. Всі ми знаємо, що книга завжди яскравіша, ніж фільм, або мультфільм, знятий за її мотивами. Поясніть це дитині. Спочатку читайте книгу, потім дивіться кіно.

5.  Дозвольте дітям самостійно обирати книги, будь то комікси, ілюстровані книги, фентезі. Нехай вони мають вільний доступ до домашньої бібліотеки і знають, що завжди можуть обрати книгу за настроєм. При цьому стежте, щоб книжкова полиця постійно поповнювалася новими історіями.

6.   Відмовтеся від заохочення або винагороди дітей черговими іграшками або цукерками, краще віддайте перевагу книгам.

7.  Книги значно краще впливають на розвиток уяви, ніж телебачення. Тому обмежте час перебування дитини за екраном телевізора або компютера, зате підготуйте ряд цікавих видань за віком та інтересами дитини. Тоді малюк буде проводити вільний час за читанням, що скоро стане звичкою.

8.  Частіше беріть малюка до бібліотеки – нехай дитина занурюється в цю чарівну атмосферу книжкового світу.

9.     Слухайте аудіокниги: в автомобілі, поїзді чи під час прогулянки. Це хороша можливість провести час з користю і дізнатися щось нове.


10.  Читаючи книгу разом з малюком, проводьте пальцем по сторінці, вказуючи на слова. Так дитина, яка ще не вміє читати, почне з дитинства зіставляти візуальний вигляд і звучання слова. Це допоможе швидше навчитися читати.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий