четверг, октября 12, 2017

Цікаві факти із життя іспанського письменника Мігеля де Сервантеса

9 жовтня виповнилося 470 років від дня народження іспанського новеліста, драматурга, поета, засновника класичної світової літератури Мігеля де Сервантеса, чий роман «Дон Кіхот» став одним із найвидатніших творів світової літератури. У самого Сервантеса теж було насичене життя... Ось кілька цікавих фактів з його життя.


Офіційною датою народження письменника вважається 9 жовтня 1547 р., саме в цей день його хрестили в міській церкві Санта Марія ла Майор. Однак є версія, що він народився 29 вересня, в день Архангела Михайла, тому його і назвали на честь святого.


П’ять років Мігель служив у лавах іспанських військ, брав участь в боях, отримав три вогнепальні рани. З тих пір він вже не володів лівою рукою.


Однак щодо відсутності лівої руки є ще одна цікава версія. Через бідність батьків Сервантес отримав погану освіту. Щоб знайти кошти для життя, він був змушений красти. Нібито саме за злодійство його і позбавили руки.


Літературна праця дохід не приносила, тому він став комісаром по заготівлях для армії. Але чи то він дійсно крав, чи був недбалий у звітах, але його тричі притягали за приховування грошей. Перший раз він навіть провів три місяці у Севільській королівській в’язниці. Тут зі слів Сервантеса і народився його роман «Дон Кіхот».


Особисте життя письменника також не вдалося. У 37 років він одружився на 19-річній Каталіні де Саласар-і-Паласьос, яка принесла йому невелике придане. Однак, крім того, що він був змушений визнати дочку Ісабель, народжену поза шлюбом, ще й дружина, так само як і дві його сестри, постриглася в черниці.


Роман «Дон Кіхот» з’явився в мадридських книжкових крамницях у січні 1605 р. і відразу ж став популярним. Однак матеріальне становище письменника так і не покращилося. У Мадриді він жив в найбідніших кварталах.

Помер Сервантес від звичайної водянки 23 квітня 1616 р., не залишивши ніяких коштів на поховання. Його поховали за рахунок благодійних сум Братства мирян.


За іронією долі, могила письменника довго залишалася загубленою, так як на його гробниці був відсутній напис. Лише в 1835 р. в столиці Іспанії автору «Дон Кіхота» був встановлений пам’ятник роботи скульптора Антоніо Сола.


Роман про Дон Кіхота був переведений на всі європейські мови. До сих пір твір є однією з найпопулярніших книг світової літератури і посідає друге місце після Біблії за обсягом загальносвітового тиражу.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

2 комментария:

  1. спасибо но оно мне не помогло получила 6 балов

    ОтветитьУдалить
    Ответы
    1. Я ето перестала в тетрадь прочитала на уроке и получила 10 балов из 12 . У нас хорошая учительница может за конспекти оценки ставить

      Удалить