вторник, марта 20, 2018

Найвідоміші сучасні французькі письменники


Щорічно 20 березня відзначають Міжнародний день франкофонії. Цей день присвячений французькій мові, що нею розмовляють більше 200 мільйонів чоловік по всьому світу.
Пропонуємо згадати кращих письменників сучасності, що представляють Францію на міжнародній книжковій арені.

Фредерік Бегбедер. Прозаїк, публіцист, літературний критик і редактор. Його літературні твори  з описами сучасного життя, метань людини у світі грошей і любовних переживань дуже швидко завоювали шанувальників по всьому світу. Навідоміші книги «Любов живе три роки» та «99 франків» були екранізовані. Заслужену славу письменникові також принесли романи «Спогади пришелепуватого молодика», «Канікули в комі», «Романтичний егоїст». Згодом Бегбедер заснував власну літературну премію «Премія Флори».
Мішель Уельбек. Один з найбільш відомих французьких письменників початку XXI ст. Його книги перекладені на три десятка мов, він надзвичайно популярний у молодіжному середовищі. Мабуть, це повязано з тим, що письменникові вдалося доторкнутися до больових точок сучасного життя. Його роман «Елементарні частинки» отримав «Гран-прі», роман «Карта і територія» – Гонкурівську премію. За ними послідкували «Платформа», «Лансароте», «Можливість острова» та ін. І кожна з цих книг ставала бестселером.
Бернар Вербер. Культовий письменник-фантаст і філософ. Його імя на обкладинці книги означає тільки одне – шедевр! Сумарний світовий тираж його книг – понад 10 мільйонів. Письменник більше відомий завдяки трилогії «Мурахи», «Ми, боги» і «Третє Людство». Його книги перекладені на багато мов, а сім романів стали бестселерами в Європі, Америці та Кореї. На рахунку автора – маса літературних премій, в тому числі премія Жуля Верна.
Гійом Мюссо. Відносно молодий письменник, дуже популярний серед французьких читачок. Кожен його новий твір стає бестселером, за його творами знімають фільми. Дія його пригодницько-психологічних романів розгортається по всьому світу – у Франції, США та ін. Навідоміші книги автора – «Після», «Врятуй мене», «Тому що я тебе люблю», «Поклик ангела», «Минуло сім років» та ін.
Марк Леві. Один з найвідоміших письменників-романістів, чиї твори перекладені на десятки мов і друкуються величезними тиражами. Письменник є лауреатом національної премії Гойї. За право екранізації його першого роману «Між небом і землею» Стівен Спілберг заплатив два мільйони доларів. Літературні критики відзначають багатогранність творчості автора. У його книгах «Сім днів творіння», «Зустрітися знову», «Кожен хоче любити», «Піти, щоб повернутися», «Сильніше страху» нерідко зустрічається тема безкорисливої любові і щирої дружби, реінкарнація і містика, несподівані повороти сюжетних ліній.
           


Анна Гавальда. Відома письменниця, яка підкорила світ своїми романами та їхнім вишуканим, поетичним стилем. Її називають «зіркою французької словесності». Її книги перекладені на десятки мов, відзначені цілим сузірям премій, по ним ставлять спектаклі і знімають фільми. У 2002 р. вийшов перший роман письменниці – «Я її любив, я його любила». Але це все було лише прелюдією до справжнього успіху, який принесла їй книга «Просто разом». Вона затьмарила у Франції навіть роман «Код да Вінчі» Д. Брауна. Це приголомшливо мудра і добра книга про любов і самотність, про життя і, звичайно ж, щастя.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий