воскресенье, апреля 01, 2018

Найвідоміші книги Джона Фаулза


31 березня – день народження відомого англійського письменника-романіста, одного з видатних представників літературного постмодернізму Джона Роберта Фаулза. Він отримав визнання як один з найбільших прозаїків. Його твори, незважаючи на різноманітність образів і багатство прийомів художнього зображення, були об’єднані однією темою – пошуками особистої свободи та сенсу творчості. Пропонуємо згадати найвідоміші книги письменника.

«Колекціонер».  Це перший з опублікованих романів, з якого почався успіх письменника в літературі. Книга стосується найважливіших проблем буття – сутності краси і потворності, взаємовідносин людини і суспільства, творця і творіння. Молодий робітник, що колекціонує метеликів, закохується в юну красуню, яка стає першим екземпляром в його новій страшній колекції.
«Волхв». Книгу можна назвати психологічною драмою, містичним детективом та інтелектуальним романом одночасно. На грецькому острові проводяться психологічні досліди, повязані зі страхами й емоціями людей, що перетворюють їхнє життя на тортури.
«Жінка французького лейтенанта». Це історія любовної пристрасті, розіграна в геніально відтворених декораціях вікторіанської Англії. Читачі, залучаючись до низки непередбачуваних поворотів сюжету, стають співучасниками розгадування таємниці, нестандартної розв’язки любовної інтриги, що ставить героя перед нелегким вибором.
«Деніел Мартін». Головний герой цього роману – колишній драматург, а тепер успішний голлівудський сценарист – повертається до Англії відвідати хворого друга. Опинившись у компанії людей, які добре знали його раніше, він змушений розібратися з таємницями, прихованими в його минулому і, зробивши радикальну переоцінку цінностей, знайти себе.
«Вежа з чорного дерева». Ця книга про зустріч людей, що живуть в абсолютно різних вимірах. Життя молодого художника і мистецтвознавця Девіда Вільямса, який приїхав в гості до старого та іменитого художника Генрі Бреслі, складається з умовностей і теоретичних вигадок. Вежею з чорного дерева герой називає те потаємне місце, де причаївся дух людини, який підкорив своє життя умовностям.
«Лялечка». Роман займає особливе місце, будучи творчим заповітом письменника, який вклав в нього весь свій накопичений інтелектуальний і духовний багаж. Пейзажі старої Англії, детективний сюжет з елементами містики, хитромудрі інтриги і таємничі події служать автору чудовим фоном для глибокого психологічного дослідження, в якому він розкриває теми, характерні для його творчості: відносність пізнання та істини, кордони людської свободи, історичні корені сучасної цивілізації.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий