понедельник, декабря 16, 2019

Зміни своє життя на краще


Прагнете стати щасливішою людиною, але не знаєте з чого почати? Загрузнули в щоденній рутині та перестали відчувати задоволення від життя? Почуваєтеся безсилими перед власними слабкостями? Тоді ця добірка книжок із саморозвитку обовязково стане вам у пригоді. Не потрібно чекати наступного понеділка або 1 січня. Розпочинати зміни на краще варто вже сьогодні!

Ґ. Рубін «Проєкт Щастя». Людям часто здається, що вони стануть щасливішими, якщо з ними трапиться щось хороше. Але ж, насправді, щастя – процес, а не результат. З цим твердженням точно погодиться американська письменниця, юристка та блогерка Ґретхен Рубін, яка вирішила присвятити цілий рік реалізації амбіційного Проєкту Щастя. Авторка не пропонує універсальної формули, що допоможе всім і кожному знайти шлях до омріяного щастя. Книга – це насамперед розповідь про унікальний досвід та переконання однієї людини. Навряд чи вона кардинально змінить ваш світогляд, але водночас вона може стати чудовою мотивацією розробити власний Проєкт Щастя, позбутися шкідливих звичок, простіше сприймати невдачі та цінувати кожну мить життя. Адже один приклад із реального життя завжди дарує більше натхнення, ніж сотні узагальнених висновків, отриманих у результаті наукових досліджень.
К. Барез-Браун «WAKE UP! (Прокидаємось!), або Як перестати жити на автопілоті». Це креативний щоденник, в якому мінімум теорії поєднується з максимумом практики. Теорія викладена на перших двадцяти сторінках, все інше – експерименти, що допоможуть частіше вимикати «автопілот». За словами автора, не варто сприймати видання як книгу, яку можна прочитати й повернути на полицю. Натомість вона може перетворитися на справжнє джерело цікавих ідей та нових можливостей. Деякі з порад дослідника виглядають цілком слушними (наприклад, відмовитися на тиждень від телевізора, їсти їжу з необроблених продуктів, більше рухатися, не метушитися), інші – чудернацькими (змайструвати паперовий літачок, заспівати мантру, побути кимось іншим). Але всі ці завдання мають єдину мету – наповнити життя яскравими моментами та зробити його усвідомленішим.
Д. Аріелі «Чесно про (не)чесність». Ця книга являє собою ґрунтовне дослідження причин, що змушують людей обманювати. Тривалий час вважалося, що аналіз зисків і витрат лежить в основі будь-якого правопорушення. Проте автор  заперечує загальновизнане значення обману, запропоноване теоретиками поведінкової економіки. На його думку, нечесність – «яскравий приклад наших ірраціональних схильностей». Насправді люди не часто замислюються про довгострокові наслідки своїх вчинків. Натомість вони прагнуть отримати вигоду й водночас почуватися хорошими та чесними насамперед у власних очах. І це тільки один з багатьох цікавих висновків, до яких автор дійшов завдяки численним експериментам.
Дж. Б. Бурка, Л. М. Юен «Прокрастинація. Чому ви вдаєтеся до неї і що можна зробити із цим вже сьогодні». Усі ми час від часу зволікаємо з виконанням не надто приємних завдань, але що робити, коли звичка прокрастинувати стає хронічною? Саме цій проблемі присвятили свою книжку американські психологи, які упродовж чотирьох десятиліть вивчають явище прокрастинації. Дослідниці переконані, що ворога потрібно знати «в обличчя». Тому в першій частині видання вони пропонують читачам розібратися з причинами регулярного відкладання справ на потім. Авторки вважають прокрастинацію комплексною психологічною проблемою, основою якої є «проблема ставлення людини до себе самої, яка відображає хитке відчуття самооцінки». Друга частина видання містить детальний опис простих технік, що допоможуть розірвати зачакловане коло прокрастинації. Але ці методики діють лише за умови використання на практиці.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий