среда, июля 01, 2020

Українські книги для сучасних тінейджерів


Кожна людина у своєму житті переживає підлітковий вік – час, коли вона відкриває себе всесвіту, шукає свій  шлях до майбутнього, стає більш дорослою та обізнаною особистістю. Підлітковий вік вважається найскладнішим у житті людини. Чи просто підлітку у ці роки? І, чи лише підліток змінюється психологічно, чи ці зміни торкаються всіх, хто потрапляє в поле впливу вчорашньої дитини?
Саме під час літніх канікул стануть у нагоді україномовні книги сучасних українських авторів, що допоможуть зрозуміти себе та знайти відповіді на запитання, що іноді крутяться в голові, але не завжди вистачає сміливості поставити їх дорослим.

О. Купріян «Солоні поцілунки». Навіть і подумати не могла Мілка, що в день її чотирнадцятиліття вибухне стільки проблем. На межі краху опиниться все, що було ідеальним чи виглядало таким. Сім’я, в якій батьки роками після смерті сина не спілкуються. Чарівна зовнішність, якій все ж таки, на думку дівчинки, чогось не вистачає. Як склеїти те, що розбито вщент? Коли дорослішаєш, усе стає таким заплутаним…
І. Мацко «Перехідний вік... моєї мами». Ніби несподівано до Алі прилетіли її тринадцять. І знову все стало якимось дивним – світ, друзі, події в сім’ї і, навіть, вона сама. Алю приваблює і насторожує її ж загадкова дорослість. Тіло, погляди, думки і кругозір змінюються так швидко, що обертом іде голова. Її захоплюють нові почуття, бажання, можливості, тривожить внутрішня невизначеність. Багато нових вражень і відчуттів прийшло до неї на порозі дорослості. Несподівано для себе вона відчула перше кохання, до неї прийшли зовсім не дитячі думки про життя і цінність кожної людини. Найсильніше вразило Алю її ж відкриття, що перехідний вік переживають не тільки підлітки. Виявляється, в її мами – також перехідний період, теж непростий. І в неї є свої таємниці. Мама, долаючи свої труднощі, доростає до розуміння, що її дочка вже майже доросла – інша, ніж була дитиною. І вони починають спілкуватися не просто як мама з дочкою, а як подруги.
С. Гридін «Не такий». Ця книга вражає своєю відвертістю. Про школу, родину, суспільство, полишених самих на себе дітей, і взагалі про життя, яким воно є – без прикрас і без купюр, сповнене суворих реалій і випробувань. Може, хтось скаже, що бути дитиною, тим паче підлітком – просто. Але, якщо ти відрізняєшся від решти, скажімо, надмірною вагою, тобі не оминути зневаги і знущань однолітків і навіть дорослих. Однак у тебе залишається шанс знайти в собі силу піднятися над своїми образами, зусиллям волі змусити себе стати «таким», який порятує не лише себе, а й простягне руку слабшому.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий