пятница, июня 26, 2020

Національна бібліотека Ізраїлю викладе у вільний доступ 2500 рідкісних рукописів


Національна бібліотека Ізраїлю в Єрусалимі оцифрує й опублікує на спеціальній безкоштовній платформі свою колекцію рідкісних рукописів та книжок.

Колекція, яку планують оцифрувати, складається з понад 2500 унікальних рукописів і книжок арабською, перською та турецькою мовами. Зокрема, вона містить низку Коранів і літературних творів, прикрашених золотом і коштовним камінням.
Предмети колекції датуються IX–XX століттями. Більшість з них бібліотека отримала від лінгвіста, дослідника та збирача рідкісних документів Авраама Шалома Ягуда, і вони є частиною програми ЮНЕСКО «Пам’ять світу». Колекція бібліотеки Ізраїлю є однією з найбільш важливих для дослідників ісламу та культури Близького Сходу.

Проєкт оцифрування колекції став можливим завдяки гранту від одного з найбільших британських благодійних фондів «Arcadia». У його межах бібліотека оцифрує рукописи й книжки та завантажить зображення з високою роздільною здатністю на спеціальну тримовну платформу (англійською, арабською та на івриті). До усіх зображень буде додано детальний опис. Також перед скануванням буде здійснено огляд рукописів і вжито заходів щодо збереження предметів у проблемному фізичному стані. Очікується, що проєкт триватиме близько трьох років.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий