воскресенье, мая 14, 2017

Книги про сім’ю і сімейні цінності

Що таке для людини сімя? Слово, зрозуміле всім. Воно з перших хвилин життя поруч з нами. Сімя - це будинок, тато і мама, близькі люди. Це загальні турботи, радощі і справи. Це любов і щастя. Сім’я і сімейні цінності - це найважливіший фундамент, на якому будується життя будь-якої людини.
15 травня весь світ відзначає Міжнародний день сім’ї, встановлений Генеральною Асамблеєю ООН у 1993 р. Пропонуємо вам найкращі книги про сім’ю і сімейні цінності.

Е. Тайлер «Блакитне мереживо долі». Це розповідь про типову, на перший погляд, американську родину. Ред, Еббі та їхні четверо дітей - дружна й весела сім’я, вони мешкають у великому будинку з красивою верандою. Здавалося б, мрія, а не життя. Але авторка дає зрозуміти: не буває простих пересічних родин, у кожній знайдуться сімейні таємниці і неймовірні історії. Ця книжка - історія трьох поколінь сім’ї Вітшенків, розповідь про кумедні моменти, зворушливі сімейні традиції і кохання на все життя. Але вона й про самотність, швидкоплинність, непорозуміння між близькими. Про те, що у будь-якої монети є зворотний бік.
Р. Бредбері «Вино з кульбаб». Ця книга відома тим, що в ній багато автобіографічних мотивів. Події відбуваються влітку 1928 р. у вигаданому місті Грін Таун, що є прототипом рідного міста письменника. Головні герої книги - брати Сполдінги. За три літні місяці з братами, їхніми родичами, друзями й сусідами трапляється низка кумедних історій. Дідусь Тома й Дугласа Сполдінгів щоліта готує вино з кульбаб. І часто Дуглас розмірковує про те, що це вино має зберігати в собі ті події, які відбулися, коли воно було зроблене. Це ніби закупорене в пляшці літо.
Дж. Ерпенбек «Прокляття дому». Це німецька історія ХХ ст., оповідь про мир і війну, про втечу й вигнання, про пошуки рідного дому. На прикладі  дванадцяти історій різних родин п’яти поколінь читач дізнається про перипетії життів звичайних німців від часів Першої світової війни. Історія кожного з героїв так чи інакше пов’язана з літнім будинком над Бранденбурзьким озером.
Е. Арсеньєва «Нездійснена весна». Доля немов перевіряє сім'ю Русанових на міцність. Здається, людина не може витримати стільки потрясінь. Але Русанови тримаються. Перед смертю Костянтин Русанов розкриває Ользі, своїй онучці, таємницю, яку зберігав все життя. Десь далеко, в Парижі, який, здається, не в іншій країні, а на іншій планеті, живе її бабуся, колишня дружина Костянтина. Тепер образа на дружину - в минулому: йому набагато важливіше, щоб Ольга не залишилася одна після його смерті. Але дівчина одна не залишиться – на неї чекає зустріч, що змінить все її життя...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий