четверг, мая 25, 2017

Книжкове місто

Хей-он-Уай маленьке ринкове містечко (часто згадується як «книжкове місто») і громада в Уельсі, що знаходиться прямо на кордоні з Англією. Воно привертає увагу величезної кількості любителів книг. Саме тут вони шукають свої улюблені твори в більш ніж сорока книжкових магазинах, що продають здебільшого старі книги.

Все почалося у 1961 р., коли місцевий житель Річард Бут відкрив свій перший букіністичний магазин у будівлі старої пожежної станції. Він найняв пару сильних чоловіків і відправив їх до Америки, де бібліотеки швидко закривалися. Там він купував книги і відправляв їх у контейнерах в Хей-он-Уай. До 1970 р. Хей-он-Уай став всесвітньо відомий як «Книжкове місто». В даний час він привертає близько 500 тис. туристів на рік.


Серед численних книжкових магазинів у Хейе, самими незвичайними і чудовими є ті, що називаються «Книжкові магазини чесності». Ці книжкові магазини іноді є не більше ніж полицею на стіні. Люди можуть просто вибрати книги і опустити гроші в невелику поштову скриньку.


Один з таких магазинчиків знаходиться на території Замку Хей – фортеці ХІІ ст., що знаходиться в центрі міста. Він складається з деревяних полиць, розташованих на стінах замку та заставлених книгами. Існує невелика коробка з прорізом, над якою розташована біла табличка з написом «Платити тут».

Починаючи з 1988 р., у Хей-он-Уай проводиться фестиваль літератури і мистецтва, що його відвідали багато відомих письменників. Щороку з кінця травня сюди з’їжджаються близько 80 тис. письменників, публіцистів і любителів літератури з усього світу. 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий