четверг, ноября 30, 2017

Літературні фестивалі світу 2017 року

Пропонуємо вашій увазі огляд щорічних літературних фестивалів світу 2017 р.

«Авіалінійний фестиваль літератури Еміратів» (ОАЕ, 3-11 березня). Один з найбільших літературних фестивалів у мусульманському світі. Крім численних читань в оригіналі та англійською мовою, фестиваль відомий своїми щедрими спонсорами та численними нагородами.

«Бірмінгемський фестиваль літератури» (Велика Британія, 21-23 квітня). Історія фестивалю бере початок із 1999 р. Важливий щорічний компонент – поетичний гала-вечір, що збігається з Національним днем поезії у Великобританії і церемонією нагородження авторів – поетичних амбасадорів Бірмінгема.

 «PEN World Voices» (США, 1-7 травня). Найбільший у світі фестиваль Пен-клубів. Він збирає письменників з усього світу на десятиденні публічні читання та дискусії. Обговорюються найактуальніші проблеми: свобода слова, міжнародний конфлікт, імміграції та переміщення, геноцид та ін.

 «Літературний Сопот» (Польща, 17-20 серпня). Головною метою є промоція літератури і читання серед мешканців, а також туристів. Організаторами є Міська громадська бібліотека та адміністрація м. Сопот. Події діляться на три блоки: для найстарших – дискусії, літературні зустрічі, презентації; для молоді – майстер-класи,  для наймолодших – можливість читати і малювати на окремій локації.

«Фестиваль письменників Мельбурна» (Австралія, 27 серпня - 3 вересня). Понад три десятиліття фестиваль об’єднує таланти та ідеї кращих авторів з Австралії і по всьому світу. Під час події проходять заходи для людей будь-якого віку.

«Берлінський міжнародний літературний фестиваль» (Німеччина, 6-16 вересня). Мета фестивалю – представити нові прозові й поетичні твори. Автори читають свої тексти в оригіналі, а актори – переклади представлених творів німецькою, причому і письменники, і перекладачі активно взаємодіють з аудиторією. Всі події відбуваються під патронажем німецького комітету ЮНЕСКО.

«Читай мій світ» (Нідерланди, 11-12 жовтня). Це літературний фестиваль, що в 2017 р. вп’яте проходить в Амстердамі. Дирекція фестивалю запрошує по одному куратору із гостьової країни, який на власний розсуд складає та пропонує національну програму.

«Конрад Фестиваль» (Польща, 24-30 жовтня). Проходить у Кракові вдев’яте. Гості фестивалю – автори з різних країн, що пишуть різними мовами та представляють різні культури. Під час фестивалю також вручають премію імені Джозефа Конрада. Фестиваль є спільним проектом муніципалітету Кракова, фестивального бюро міста та фундації «Tygodnika Powszechnego».

«Мальтійський фестиваль книг» (Мальта, 9-13 листопада). Проходить щорічно разом з книжковим ярмарком. Під час цього заходу всі видавці, автори, книжкові магазини та інші об’єкти Мальти, пов’язані з книжками, збираються під одним дахом, щоб продемонструвати свій новий матеріал.


«Дублінський книжковий фестиваль» (Ірландія, 10-13 листопада). Фестиваль є однією з найуспішніших і яскравих книжкових подій в Ірландії. Перший фестиваль відбувся у червні 2006 року. Події проходять у різних місцях Дубліна – книгарні, бібліотеки, театр та письменницький центр.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий