четверг, ноября 02, 2017

Один раз побачити: 5 екранізованих українських дитячих книг


Ніщо так не сприяє популяризації дитячої книги, як її екранізація. Часто шлях до сердець аудиторії проходить саме від фільму до книги, особливо коли мова йде про перекладені видання. Хто серед юних українських читачів не чув про екранізації таких книг, як «Гаррі Потер», «Сутінки», «Чарлі і шоколадна фабрика»? Приємно спостерігати, що вітчизняні кіновиробники теж знають, чим порадувати своїх глядачів, а ще приємніше, що з кожним роком помітно зростає якість екранізацій. Пропонуємо вам згадати п’ять кінострічок, знятих за мотивами творів українських авторів.


«Сторожова застава» (2017). Це пригодницький фільм-фентезі за мотивами однойменної повісті Володимира Рутківського. Це історія про те, як сучасний школяр Віктор через загадковий портал часу потрапляє до казкового минулого, де знайомиться з билинними богатирями Іллею Муромцем, Добринею Микитичем та  Альошою Поповичем і разом з ними стає на захист сторожової застави від половців. Сценарій до стрічки написали дитячий письменник Сашко Дерманський і кіносценарист Ярослав Войцешек.

«Микита Кожумяка» (2016). У минулому році на великі екрани вийшов повнометражний анімаційний фільм «Микита Кожумяка». У центрі сюжету Микита, син відомого богатиря Кирила Кожумяки. Микита не зовсім звичайна дитина. Син знаменитого батька бажає і собі стати переможцем Дракона, і, як на замовлення, у нього раптом зявляється така можливість.


«Іван Сила» (2013). Це історія про відомого на весь світ українського атлета Івана Силу на прізвисько «Кротон». У рідному селі його досі знають як Івана Фірцака, скромного і безвідмовного, незважаючи на всі світові титули. Фільм знятий за книгою Олександра Гавроша «Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини в світі». Сюжет карколомний, авантюрний тут є інтриги і переслідування, трюки, від яких захоплює дух, а також дуже проникливі кадри, які змусять всю сім’ю дістати носові хустки.


«Лис Микита» (2007). Першим анімаційним серіалом незалежної України називають стрічку, зняту за мотивами казки Івана Франка «Лис Микита». Пригоди хитрого пройдисвіта викладені в 26-ти коротких серіях, загальна тривалість яких більше 6 годин! Замовником стрічки виступило товариство «Просвіта», що таким чином розширювало сферу побутування української мови. Створювачі фільму майже не втручалися в текст класика.


«Мавка. Лісова пісня» . Цього року глядачі побачили трейлер ще одного анімаційного фільму, знятого за класичним твором української літератури – драмою-феєрією Лесі Українки «Лісова пісня». Анонсований ще в 2015 р., проект привернув до себе чимало уваги – за одну добу з моменту появи трейлера його подивилися півмільйона людей. Орієнтовна дата прокату фільму– 2019 р.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий