воскресенье, августа 12, 2018

Читання запобігає деменції


Результати дослідження, проведеного вченими з Китайського університету в Гонконзі, Університетського коледжу Лондона, Гонконгського університету, були опубліковані у журналі «JAMA Psychiatry». Виявилося, що в осіб, які щоденно виконували інтелектуальну діяльність, наприклад, читання чи ігри, різко знижують шанси на розвиток слабоумства. Активна мозкова діяльності навіть у пізньому віці може допомогти запобігти деменції у людей похилого віку.

Нове дослідження, проведене у Гонконзі, показало, що читання може допомогти запобігти деменції – синдрому, при якому спостерігається стійке порушення когнітивних функцій. А це означає, що книжки справді мають лікувальний ефект.
Вчені протягом кількох років вивчали щоденні звички 15 582 жителів Гонконгу у віці 65 років і старше. 9950 (63,9%) з них були жінками, а середній вік респондентів на базовому етапі спостереження становив 74 роки.
За допомогою щомісячних опитувань дослідники аналізували інтелектуальну діяльність респондентів, зокрема і читання книжок, газет чи журналів, гри в настільні та карткові ігри та навіть ставки на кінні скачки. Також вони визначали рівень фізичного здоров’я учасників спостереження.
Навіть після врахування інших чинників, як-от фізична активність, споживання фруктів та овочів, соціально-економічний стан та соціальна діяльність, читання та ігри все ще залишаються факторами, які впливали на зниження ризику розвитку слабоумства.
Окрім цього, регулярне читання суттєво впливає на інші аспекти здоров’я людей. Зокрема поліпшує пам'яті та функції мозку, зменшує стрес, посилює емпатію тощо.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий