четверг, августа 23, 2018

Книжки впливають на поведінку читачів


Вчені з Університету Баффало (США) провели дослідження впливу читання на людину. Результати цього експерименту показали, що книжки значно більше впливають на нашу поведінку, ніж ми гадаємо.

Дослідники вважають, що читання – один із способів задовольнити потребу у людських зв’язках. І як друзі чи колеги, книжкові персонажі також мають певний вплив на читача і його уявлення про себе. Доктор філософії, доцент кафедри психології в Університеті Баффало Шира Габріель та аспірантка Аріана Янг, які працюють у галузі соціальної психології, вирішили перевірити цю гіпотезу. Вони провели експеримент за участі 140 студентів-бакалаврів. Кожен із учасників упродовж 30 хв. читав одну з двох запропонованих книжок – «Гаррі Поттер і філософський камінь» Джоан Роулінґ та «Сутінки» Стефані Маєр.
Після прочитання учасники заповнювали анкети, а їхні відповіді згодом проаналізували автори дослідження. Результати показали, що у читачів виникає відчуття приналежності до героїв творів та світу, в якому ті живуть. Наприклад, ті, хто читав «Гаррі Поттера…», ототожнював себе з чаклунами, натомість читачі «Сутінок» віддавали перевагу відповідям, що були приналежні до вампірської саги. Звісно, каже дослідниця, вони не починали пити кров чи чаклувати, проте учасники експерименту в певній мірі переймали поведінку та риси, притаманні героям книжок.
«Соціальні зв’язки – це сильна людська потреба, – зауважила Шира Габріель. – І коли ми відчуваємо зв’язок із іншими людьми, то почуваємо себе доволі добре. Результати дослідження показують, що сприйняття дозволяє нам відчувати себе ближче до інших людей у власному комфортному світі. Книги дають нам більше, ніж можливість відпочити і зануритися у фантастичний світ. Вони дають нам шанс відчути, що ми належимо до чогось більшого».
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий