четверг, января 30, 2020

Нова бібліотека Нью-Йорка


Публічну бібліотеку «Hunters Point Library» після 18 років реконструкції нарешті відкрили, але читачі помітили, що деякі її зони повністю не доступні для людей із інвалідністю.

Шестиповерхову бібліотеку з бетону, алюмінію і срібних вставок з видом на Манхеттен,  що здіймається над річкою Схід,  проєктувала фірма «Steven Holl Architect».  Вигнуті скляні вікна вже стали її візитівкою, і через них можна побачити, що відбувається всередині.
Бібліотека площею 22 000 квадратних футів (2044 м2) має внутрішній дворик на даху та парк. Всередині містяться різноманітні читальні зали та стелажі з книжками, вестибюль з інформаційною стійкою, що також працює для повернення книг. Невелика зона відпочинку, туалети та аудиторія зі сценою також розташовані на основному рівні.

Бібліотека здобула низку дизайнерських нагород. В огляді для газети «New York Times»  архітектурний критик Майкл Кіммелман сказав, що будівля – «серед найкращих  громадських будівель, створених у Нью-Йорку цього століття». Але він також сумнівався, чому розробка і втілення проєкту зайняли так багато часу і обійшлися місту настільки дорого.
Бібліотеку можна назвати довгобудом і коштувала вона $41 млн, але приміщення не пристосоване для людей з інвалідністю. І хоч у будівлі є ліфт, він не зупиняється на трьох художніх секціях, що розташовані на трьох окремих рівнях над фоє. Туди можна дістатися лише по крутих сходах, що унеможливлює користування бібліотекою людям на візочках. Також пізніше виявили, що у ній немає кімнат батьків і дітей із пеленальними столиками, а в деяких залах занадто яскраво для комфортного читання.

Понад 10 років у Нью-Йорку не відкривали публічних бібліотек, тому ця будівля мала б бути моделлю сучасної книгозбірні, що враховувала б потреби жителів і сучасні вимоги, але не стала такою.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий