понедельник, июня 11, 2012

Ляльки з колекції «Дами епохи» - героїні літературних творів


       Сьогодні у сучасному світі йде сплеск популяризації живого джерела знань – книги, що здатна нести добро, збагачувати духовний світ людини, передавати людські здобутки із покоління в покоління. У різних куточках нашої планети відбуваються акції, різноманітні заходи, флеш-моби заради підтримки книги та читання, для книг розробляються креативні книжкові полиці їм встановлюються  дивовижні пам'ятники.
       24 травня 2012 р. у відділі документів з гуманітарних наук ОУНБ  ім. О.Гмирьова у рамках проекту «Ніч у бібліотеці»  відбувся цікавий захід - Мегабібліоколаж «READ». Він складався з  неординарної книжкової скульптури, що була створена за допомогою фантазії співробітників відділу, користувачів бібліотеки та унікальної багатющої російської серії книг «Библиотека зарубежной классики» московського видавництва «Слово». Прикрашенням заходу була виставка  фарфорових ляльок з колекції «Дами епохи» російського видавництва «Де Агостіні» - героїнь улюблених літературних творів. Маленькі творіння ручної роботи припали до душі усім відвідувачам заходу, кожному з них було цікаво дізнатися історію представлених героїнь та ближче познайомитися з творами всесвітньо відомих письменників через їхні живі образи, що стало можливо за допомогою бібліотекарів, переодягнених у театральні костюми. 
    На виставці експонувалися дев’ять ляльок:  Джейн Ейр (однойменний роман   Ш. Бронте), Емма Боварі (роман «Мадам Боварі» Г. Флобера), Маргарита (роман «Майстер та Маргарита» М.А Булгакова), Сесіль Кард’ю (п’єса О. Уайльда «Як поважно бути серйозним»), Сонечка Мармеладова (роман «Злочин та покарання» Ф.М. Достоєвського), Елізабет Беннет (роман «Гордість та упередження» Д. Остін), Констанс Чаттерлей (роман «Коханець леді Чаттерлей» Д. Лоуренса), Кетрін Слопер (роман «Вашингтон-сквер»     Г. Джеймса), Маргарет Уїндермір (п’єса «Віяло леді Уїндермір» О. Уайльда). Доля кожної з цих жінок була представлена короткою розповіддю.

  Джейн Ейр.  З перших сторінок книги Джейн постає перед читачем маленькою дівчинкою зі слабким здоров’ям та сумною долею сироти. З віком вона стає заможною жінкою, дружиною впливового чоловіка, яка вміє любити, терпіти та прощати. Вона впоралася з випробуваннями долі та стала щаслишою людиною.     Емма Боварі.    Все своє життя мадам Боварі шукала свого щастя, йшла наперекір обставинам, намагалася позбутися буденності провінційного життя. Вона мріяла бути щасливою, коханою та прагнула досягти своєї мети.


      МаргаритаВона -  ідеал жінки, тому що здатна на велике чисте кохання. Заради порятунку свого коханого Майстра Маргарита вступає в змову із самим сатаною.


   Сесіль Кард’ю. Секрет чарівності Сесіль в її мрійливості та схильності до фантазерства. Вона романтична, ніжна, мила, увесь час  хотіла здійснити свої бажання, але занадто сильно була привязана до найближчого оточення.


   Сонечка МармеладоваНезважаючи на перипетії своєї долі,  тяготи, що звалилися на тендітні дівочі плечі, вона зуміла зберегти чистоту душі та природну доброту. Самотня і залякана, Сонечка знайшла споріднену душу і стала опорою для головного героя твору.

   Елізабет Беннет. Чарівна та дотепна, ця героїня є уособленням жіночності, розуму, великодушності, але недовірлива та з дуже сильним характером. Персонаж Елізабет не втратив своєї актуальності і в наш час.

   Констанс ЧаттерлейВона дуже кохала свого чоловіка, але у взвязку з обставинами,  не могла бути повністю з ним щасливою. Героїня шукала вихід та знайшла його.   Кетрін СлоперПеред нею стояло одвічне жіноче питання: чи дійсно її коханий готовий віддати їй своє серце та бути з нею все своє життя. Кетрін була чиста, наївна, добра, але склалося так, що їй довелося стати сильною та боротися за своє існування у цьому світі.  Леді УїндермірМаргарет дуже розумна, з  тонким почуттям сприйняття навколишньої дійсності, їй дуже складно жити у світі абстракцій, репутацій, правил і забобонів, але вона справляється з перешкодами, що були на життєвому шляху, і її історія завершується щасливою розв'язкою.


    Після закінчення презентації виставки, кожний відвідувач мав змогу ближче познайомитися з героїнями романів, насолодитися дивовижними роботами, виконаними у техніці кірігамі та сфотографуватися  на фоні оригінальної виставки, що створювалася з душею та серцем.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий