понедельник, июня 25, 2012

«Зброя масового навчання»


В останні роки книги перестали виконувати виключно свою первісну функцію, а саме - нести знання  людям. Неодноразово їх використовують як  частину мистецтва, причому, візуального.
  Для того, щоб показати справжню силу книг, а також довести літературу до самих обділених верств населення, аргентинський художник-активіст Рауль Лемесофф створив інсталяцію під назвою «Зброя масового навчання». Причому, ця конструкція має колеса і мотор, завдяки яким може їздити по вулицях, несучи людям просвітництво.

«Зброя масового навчання» - це бібліотека на колесах, стилізована під танк і створена на основі автомобіля «Ford» 1979-го року випуску (саме на таких машинах їздили армійські патрулі під час перебування при владі в Аргентині військової хунти). Ось тільки на цьому автомобілі пересувається справжня загальнолюдська сила - знання. На полицях цієї мобільної бібліотеки знаходиться близько 900 книг, що їх художник безкоштовно розвозить по бідних районах аргентинських міст і сіл, де далеко не всі діти мають можливість навіть ходити до школи, не кажучи вже про вищу освіту. Проект існує за рахунок приватних пожертвувань.
Рауль Лемесофф планує розширити територію обслуговування (охопити ще Перу і Болівію), адже не тільки в Аргентині існують проблеми з отриманням знань найбіднішими верствами населення і жителями віддалених міст і сіл.
Не завадило б і нам перейняти такий чудовий досвід!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий