среда, июня 27, 2012

Оригінальні домашні бібліотеки знаменитих людей


В останні роки стало престижно мати власну домашню бібліотеку, зміст якої характеризував би  її власника. Наявність у будинку певної кількості книг стає таким ж невід'ємним придбанням, як набір посуду або побутової техніки.
Деякі знамениті люди минулого, як і наші сучасники, захоплювалися читанням і колекціонуванням книг. У їхніх будинках можна було зустріти оригінальні домашні бібліотеки. Поцікавимося, як виглядають бібліотеки у відомих діячів:  акторів, музикантів, письменників, модельєрів…

Відомий письменник Марк Твен був ненаситним читачем, і бібліотека в його готичному вікторіанському будинку це доводить. У ній можна знайти панелі, зроблені вручну, різьблений дерев’яний декор та елітні каміни. Полиці цілковито заставлені книгами. У бібліотеці є вихід у зимовий сад.

Робоча кімната німецького композитора Йоганнеса Брамса  є прикладом мінімалізму та простоти. Це можна побачити як у формі книжкової полиці, так і у тій малій кількості предметів, що є в цій кімнаті. Суцільна дерев’яна полиця, що закриває одні з дверей, рясніє великою кількістю нотних зошитів та книг з музики.

Бібліотека відомої англійської письменниці детективного жанру  Агати Крісті не лише затишне місце та велика колекція книг. Тепер це ще й музей, який можна відвідати, щоб поглянути на велику фреску,  намальовану солдатами під час Другої світової війни.

Король моди Карл Лагерфельд може похвалитися однією з найбільш вражаючих домашніх бібліотек, що коли-небудь були. Стіну від підлоги до найвищої стелі у своїй квартирі у Парижі він зайняв книгами. Його колекція  включає в себе більше 60 000 томів, що робить її однією з найбільших приватних бібліотек у світі. До речі, до книг німецький модельєр і фотограф  ставиться, як до Бога. «Книги – це наркотик у твердій палітурці. Без небезпеки передозування. Я – щаслива жертва книг», – вважає він. В якій би країні світу він не знаходився, завжди привозить звідти який-небудь фоліант улюбленого автора, серед яких Бальзак, Достоєвський чи книги про мистецтво.

Чудова бібліотека відомого короля поп-музики Майкла Джексона, що налічує 10 тис. книг, говорить про те, що читання було одним з головних його захоплень. Улюбленими його книгами були «Пітер Пен» Дж. Баррі, «Чайка Джонатан Лівінгстон» Р. Баха та «Старий і море»  Е. Хемінгуея.

В манхетенському будинку відомого актора та режисера Вуді Алена  затишно і зі смаком розмістилась домашня бібліотека. Вона ніби закликає загорнутися ковдрою у кріслі і ввечері біля каміну почитати декілька сторінок улюбленого роману. Якщо додати ще й краєвид з вікон, де Ален знімав фільм «Annie Hall», що виграв три «Оскари», то ми отримаємо ідеальне місце для бібліофіла.
Бібліотека  відомої телеведучої Опри Уїнфрі, що розташована у її будинку в Каліфорнії, складається з книг різноманітної тематики: від книг про давню грецьку історію та сучасну моду - до справжніх збірок арт-колекцій. До речі, у створенні   бібліотеки  їй допомагає спеціально найнятий консультант, який, у свою чергу, сам відшукує видавництва і купує потрібні примірники книг. З одного боку, нічого поганого тут немає, а з іншого, виникає питання: чи багато книг стоять на полиці ще не прочитаними?
Володарка «Оскара» та акторка трилогії «Хрещений батько» Даян Кітон  створила у своєму будинку в Беверлі-Хіллз унікальний книжковий простір. Однією з кімнат, що отримала особливу увагу під час реконструкції, була бібліотека, де від підлоги до стелі спроектовано безліч книжкових полиць.
Ми звично думаємо, що «шалені» рок-зірки можуть бути фанатами «спокійного» читання. Англійський гітарист  Кіт Річардс, який разом з Міком Джаґґером складає основу гурту «The Rolling Stones», цю теорію заперечує. Адже він полюбляє іноді проводити час у своїй затишній домашній бібліотеці. Нещодавно у своїй біографії він зізнався, що мав таємне бажання стати бібліотекарем, отримати деякі навики управління тисячами книг  у своій колекції.
Джей Уолкер  – відомий Інтернет-підприємець, «Томас Едісон нового часу» - як назвав його журнал «Forbes». Він  володіє не просто бібліотекою, а величезним архівом книг, площею 3600 кв. м. «Бібліотека історії людської уяви»  (так скромно називає її власник) включає у себе понад 50 тис. томів, в тому числі музейні артефакти.
Бібліотека популярного музиканта Стінга знаходиться в його будинку  в Англії. Неймовірно красивий, класичний стиль простору, зокрема шафи з темного дерева, декоративні форми стелі, вигнуті сходи, класичні бюсти говорять про витончений англійський смак власника.
Однією із значних прикрас будинку популярної акторки та співачки Періс Хілтон є бібліотека, що розмістилась біля сходів.  Вишукані дерев’яні книжкові шафи перебувають у гармонії з вінтажним ліхтарем, що бере свій початок у великому світлому куполі.
Хто, на вашу думку, власник найоригінальнішої бібліотеки?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправка комментария