понедельник, марта 18, 2013

Найоригінальніші бібліотеки світу


У наш час, коли книги можна не тільки купити в магазині, але й скачати в Інтернеті, бібліотеки опинилися на межі вимирання. Тому для «підтримки життя» їм доводиться йти на різні, часом дивовижні хитрощі, наприклад, переселятися до телефонних будок та автобусів, пускати на свою територію громадське харчування та багато іншого. Розповімо про деякі з них.

  
Бібліотека-діамант. Нова будівля Національної бібліотеки Білорусі увійшла до різних рейтингів самих незвичайних  будівель світу. Мешканці  Мінська називають свою бібліотеку діамантом саме через форму – будинок являє собою ромбокубооктаедр висотою 73,6 м (23 поверхи). Заманює до бібліотеки  підсвічування будівлі, яке представляє собою гігантський багатобарвний екран, що включається щодня із заходом сонця і працює до опівночі.Залізнична бібліотека.  Одна з найбільш незвичайних за місцем розташування бібліотек світу знаходиться буквально впритул до будівлі діючої залізничної станції Буенавіста у Мехіко. Їі зали обладнані сучасними комп’ютерами, де можна прослухати курси іноземних мов, подивитися фільми, послухати музику. У бібліотеці проводяться концерти, театральні вистави, виставки і навіть уроки танців, адже розміри приміщення дозволяють це робити. Багато пасажирів приміських поїздів, які приїжджають заздалегідь на станцію, вважають за краще посидіти в очікуванні поїзда в затишних залах «залізничної» бібліотеки,  переглядаючи журнали і газети.

Книга у політ.  В аеропорту італійського міста Барі  відкрилася незвичайна бібліотека, книгу з якої із собою в політ може взяти будь-який бажаючий, не заплативши за це ні цента. При цьому в новій бібліотеці, стелажі якої розмістилися в одному з кафе у залі очікувань, немає ніякого каталогу або журналу обліку щодо того, кому, коли і який літературний твір було видано. Тут все засновано на довірі до людей.  На книжкових полицях можна знайти бестселери, романи, праці з філософії, економіки та науки, а також туристичні брошури і комікси. Серед представлених книг є видання не тільки  італійською, але й іншими мовами, у тому числі  книги російською та українською мовами. Повернути книгу можна за повернення до аеропорту або ж, якщо мова йде про іноземних туристів, надіслати поштою.

Хенд мейд бібліотека.  Бібліотека видавництва «Віхія» у місті Матансас, розташованого в сотні кілометрів від кубинської столиці, за мірками звичайних бібліотек – абсолютно невелика: її загальний фонд не нараховує більше 600 примірників. Але й саме видавництво, розташоване в старовинному особняку в історичному центрі міста, й бібліотечні книги – в основному, випущені цим же видавництвом, – по-своєму унікальні. Тираж кожної книги, що виходить у «Віхіі», становить рівно 200 примірників. Всі книги робляться вручну з мінімальним використанням копіювально-розмножувальної техніки. Зате під час виготовлення кожного примірника використовуються незвичайні для книжкової справи матеріали – обгортковий папір, сургуч, мотузки тощо.  Так, одна з книг віршів випущена видавництвом у вигляді невеликого картонного будиночка, поруч з яким стоїть таке ж картонне деревце, а сама книга знаходиться всередині – і щоб її дістати, необхідно підняти дах. До бібліотеки видавництва часто заходять  туристи, у тому числі з Росії та України.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий