среда, марта 27, 2013

Кращі ідеї з книг, реалізовані в реальності


 

Ідей у ​​письменників багато, фантазія – бурхлива, але  втілювати всі їхні відкриття, крім як на листі паперу, не виходило. А через 50, 100 і більше років багато їхніх  ідей стали реальністю.
Пропонуємо вашій увазі деякі ідеї відомих письменників, що втілилися в  життя.Величезну кількість ідей описав французький письменник-фантаст Жюль Верн у своїх численних творах, в яких  з'являлися такі «речі», як літаки, акваланги, відеофони, а також польоти у космос та електричний двигун - всього не перелічити. А творив письменник у кінці ХІХ століття, коли всього цього ще  не було.
Прочитайте його книги - «Подорож до центру Землі», «Із Землі на Місяць», «Таємничий острів», «20000 льє під водою» та ін.

Ось вже чиї ідеї випереджали час, так це ідеї англійського письменника  Герберта Уеллса! Письменник у своїх літературних творах докладно описав телебачення, ескалатори, генетичні експерименти, літаючі пересувні засоби, лазерну зброю, розщеплення атома і навіть атомну бомбу. А ще Уеллс, розгледівши потенціал телефонів, передбачив, що у майбутньому для людей вони стануть засобом номер один, об’єднавши у собі функції Інтернету і комп’ютера. Природно, що про них Уеллс ніяк знати не міг, так як писав свої твори на  початку ХХ століття.
Найвідоміші твори письменника:  «Машина часу», «Людина-невидимка», «Війна світів», «Острів доктора Моро».

Задовго до  геніального Стіва Джобса відомий англійський письменник та винахідник Артур Кларк у своєму творі «Космічна одісея 2001 року», опублікованому  у 1968 р., детально описав прототип електронного планшета. Кларк також передбачав поголовне божевілля на онлайн-іграх, хоча саме поняття віртуальності в його часи  було відсутнє. Але це не завадило автору у своїх книгах описувати те, що сьогодні ми називаємо Інтернетом. Саме Кларк вперше у 1945 р. озвучив ідею радіолокації і відстеження місцезнаходження об’єктів.
 Відомі твори письменника: «Космічна одісея 2001 року», «Місто і зірки», «Побачення з Рамою».

Американський письменник-фантаст Рей Бредбері ще у 1953 р. описав прототип сучасних соціальних мереж.  В його баченні користувачі можуть спілкуватися один з одним віддалено за допомогою спеціального телевізора.
 Що ще придумав Бредбері?  Навушники, банкомати, плоскі телевізори, кімнати віртуальної реальності, плеєр та навіть автомобілі з штучним інтелектом.
Не вірите? Прочитайте кращі його твори:  «451 градус за Фаренгейтом», «Вино з кульбаб», «Марсіанські хроніки» та ін.

Крім політичних передбачень, англійський письменник та публіцист Джордж Оруелл передбачав появу відеоспостереження. Пам’ятаєте те страхітливе: «Великий Брат стежить за тобою!»?  Також письменник чітко передбачав управління громадською думкою, та й поведінкою в цілому, за допомогою засобів масової інформації, маніпулювання історією на свою користь і багато іншого.
 Відомі твори письменника: «1984», «Скотний двір».

Всі ті сучасні роботи, що з таким ентузіазмом виготовляють японці, були описані  американським письменником і вченим Айзеком Азімовим ще в середині ХХ століття. А ще він був перший, хто у своїх творах описав прототип проектора – саме того, яким ми всі із задоволенням користуємося на всіляких конференціях, презентаціях та інших масових зібраннях.
 Пропонуємо вам прочитати його твори: «Я, робот», «Кінець вічності», «Підстава», «Самі боги».

У повісті класиків сучасної наукової фантастики -  братів Стругацьких  «Полудень, XXII століття» згадується система «Каспар-Карпова» – метод, який використовували для зняття «копії» мозку і побудови його математичної моделі. У чому парадокс?  Цей твір було опубліковано ще у 1962 р. Тоді відомому гросмейстеру Анатолію Карпову  було лише 11 років, а Гаррі Каспаров ще не народився.
Прочитайте кращі книги Аркадія і Бориса Стругацьких - «Важко бути богом», «Понеділок починається у суботу», «Пікнік на узбіччі» та ін. - і, може, ви знайдете ще не одне пророцтво.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий