четверг, июня 21, 2018

Із присмаком солоного бризу…


Літо вже почалося, а це означає, що настала пора відпусток. Щоб мрії про довгоочікуваний відпочинок стали трохи яскравішими, ми пропонуємо вам прямо зараз з головою зануритися в море літератури. До вашої уваги книжки, що накочують свіжими хвилями, огортають солоним вітром та надихають на незабутні літні місяці.

Е. Сафарлі «Про море мені розкажи». Це одна з останніх книжок автора. Навряд чи ви знайдете ще щось настільки просякнуте морем, ароматами інжиру й східною мудрістю. Море тут всюди: у спогадах головного героя, всередині нього, у розповідях інших. Це збірка особистих есе, кожне з яких займає лише кілька сторінок, але встигає охопити так багато важливого, до болі знайомого всім. А ще родзинкою цієї книжки є особливі назви до кожного есе, такі собі сентенції найсокровеннішого, як-от: «Крізь тріщини в нас проникає світло».
В. Єрмоленко «Ловець океану». Це ідеальний варіант для тих, хто хоче з головою пірнути у морську тематику. У романі поєдналися стилістична довершеність форми й глибина думки, приправлені дуже морськими метафорами. «Ці історії глибокі, як море, і безмежні, як океан» – так починається історія…Обравши за основу міфологічний сюжет, автор сповнив роман болями, сумнівами, тривогами, відчуттями й питаннями без відповідей, близькими кожному. Мало не кожен рядок хочеться перечитувати знову й знову, щоб зрозуміти,  як авторові вдалося так глибоко пірнути в душу людини й висловити невисловлюване: «Життя – це маска, і коли її знімаєш, бачиш або любов, або пустелю».
А. Барікко «Море-океан». Ця книжка – суцільна морська історія, це алегорійна казка, де море плещеться через край сторінок, шумить між рядками і розбивається піною в слова: «Я тут, за крок до моря, але так і не в змозі збагнути, де воно». Щоб дійти до самісінької суті, цю завуальовану книжку треба прожити й пропустити крізь себе.
А. Мердок «Море, море». Це один із найвідоміших романів англійської письменниці, що ще й відзначений Букерівською премією. Роман написаний у формі мемуарів вже немолодого Чарльза Ерровбі, відомого театрального режисера, який вирішує покинути все – багате життя, славу, визнання – й втекти подалі від світу до моря, щоб побути зі спогадами й думками наодинці. Це книжка для тих, хто віддає перевагу розміреним роздумам про найважливіше: що таке життя і що таке ілюзія, які наслідки несуть за собою наші вчинки…
Я. Мартель «Життя Пі». Книжка здобула Букерівську премію, написана у формі пригодницько-філософської сповіді, якою вже дорослий Пі ділиться з автором. Чи дійсно це все трапилося з ним, чи це багата уява хлопчика так підмінила факти, щоб врятувати його психіку, – кожен наприкінці вирішить для себе сам. Океанська глибина цієї книжки ще довго не відпускатиме. Це історія не стільки про фізичну сторону виживання, скільки про внутрішню перемогу над собою й надзвичайну волю до життя. А ще про стосунки людини й тварини, віру, світоглядні обмеження, в які затиснули людину, й розширення власних горизонтів.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий