понедельник, июня 25, 2018

Літературна премія «PEN Pinter» 2018 р.


«PEN Pinter» – премія, заснована в 2009 р. на честь Нобелівського лауреата Гарольда Пінтера, присуджується щорічно письменникам з Великобританії або з країн Співдружності націй. Премію надають тим письменникам, які показують світ у всіх його реаліях, деталях і які є авторами художньої прози, віршів, драматургії.

У 2018 р. лауреатом літературної премії стала письменниця з Нігерії Чімаманда Нґозі Адічі за небажання вписуватися в громадські рамки.
Чімаманда вже володіє престижними нагородами, такими, як Премія письменників Британської Співдружності, літературна премія «Оранж» та премія Національного кола книжкових критиків. Її книга «Амеріканха», що розповідає про долю іммігрантів в США й у Великобританії, увійшла в ТОП-10 кращих книг 2013 р. за версією «The New York Times». Виступ Адічі «Небезпека одностороннього висвітлення історій» на платформі TED у 2009 р. набрав найбільше переглядів, а лекція «Ми всі повинні бути феміністами» у 2012 р. почала більш глибоку дискусію про проблему ролі жінки у світі.
Антонія Фрейзер, вдова Гарольда Пінтера, на честь якого й присуджується премія, зазначила, що переможниця «втілює в собі такі риси, як відвага і сміливість говорити відкрито, якими захоплювався Гарольд
Офіційно премію Адічі вручать 9 жовтня. На той час за правилами вручення вона повинна вибрати й оголосити того, хто на її думку гідний отримати супутню міжнародну премію «Письменник, який втілює мужність». Ця людина обовязково повинна «активно захищати свободу самовираження, часто ризикуючи власною безпекою і свободою».
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий