вторник, марта 24, 2020

Шевченківська премія–2020


Комітет на чолі з журналістом і письменником Юрієм Макаровим оголосив лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка за 2020 рік. Обрали найкращих з короткого списку у 5 номінаціях.

У номінації «Література» два лауреати: Маріанна Кіяновська «Бабин Яр. Голосами» та Тарас Прохасько зі збіркою есеїв «Так, але…».


У номінації «Публіцистика, журналістика» лауреаткою стала Євгенія Подобна «Дівчата зрізають коси» (книга спогадів 25 жінок-воячок, які брали участь у російсько-українській війні, її можна прочитати на сайті Українського інституту національної пам’яті).

У номінації «Візуальні мистецтва» лауреатом став Олександр Глядєлов з мистецьким проєктом «Карусель» (про проєкт можна почитати на сайті комітету Премії).

У номінації «Музичне мистецтво» – альбом «Шлях» гурту DaxaBraxa  (Марко Галаневич, Ніна Гаренецька, Олена Цибульська, Ірина Коваленко).

У номінації «Театральне мистецтво»  сучасна українська опера-реквієм «ЙОВ» (IYOV) від музично-театральної формації «Нова опера»  (Романа Григорів, Ілля Разумейко, Владислав Троїцький).

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий