вторник, марта 31, 2020

Найкращі книжки для дітей з авторським художнім оформленням


Що важливіше – слово чи зображення, тобто вдала ілюстрація, що доповнює чи розширює текст? До вашої уваги підбірка найкращих дитячих видань від Старого Лева, створених письменниками-художниками, читати й розглядати які – суцільне задоволення для всіх незалежно від віку.

Дж. Керр «До нас на чай заходив тигр!». Ось уже понад пів століття до дітлахів усього світу на чай заходить тигр – у вигляді найвідомішого «смугастого» бестселера та лонгселера, продажі якого лише у Великобританії сягнули позначки більше мільйона примірників. Дебютна книжка-картинка виникла з улюбленої казочки, що раз-у-раз оповідалася авторкою своїм дітям перед сном. До речі, цю історію нещодавно екранізували – створили  30-тихвилинний мультфільм.
К. Схапман «Сем і Джулія в театрі». У 2008 р. голландка Каріна Схапман вирішила написати книжку для дітей, черпаючи натхнення у книзі зі свого дитинства – «Мишачого дому» Клінхе Дооренбоса. Спочатку змайструвала будиночок для хвостатих героїв – з картонних коробок, пап’є-маше, автентичних тканин 50-70-х років та різного дріб’язку  (у ньому є фасад, бік й тильна сторона, більше сотні кімнат, коридорів та балкончиків), де кожна квартирка оповідає свою власну історію. Усіх мешканців Мишачого дому теж власноруч виготовила авторка, стверджуючи, що поки вона будувала різні кімнати, казки про друзів-нерозлийвода – Сема та Джулію – виникли самі.
Е. Дзюбак «Рік у лісі». Це чудова природознавча книга-розглядалка для найменших від знаної польської художниці Емілії Дзюбак. У доробку авторки близько 40 проілюстрованих нею дитячих видань. Усі свої малюнки авторка виконує у цифровому форматі, користуючись планшетом Wacom та програмою Adobe Photoshop.  Дванадцять ретельно промальованих розворотів-місяців – це унікальна нагода довідатися, як проживають разом цілий рік мурашки, куріпки, бобри, вовки, лисиці, фазани, лосі, зубр та ще 40 видів інших лісових мешканців: хто спить вдень, а хто – вночі, хто на кого полює, хто впадає у зимову сплячку, а також, хто постійно робить каверзи пану лісничому… Наприкінці книжки є лабіринт, пройшовши який, допоможете героям віднайти свою пару або відшукати те, про що вони мріють.
М. Шиманович «Гномики. Факти, міфи, нісенітниці». Яскрава, дотепна, бешкетливо-розважальна енциклопедія гномознавства від польського ілюстратора та дизайнера комп’ютерних ігор Мацєя Шимановича. На сторінках цього віммельбуха розмістилося понад 465 гномиків – хатніх, казкових, лісових, горщикових та навіть космічних,  роздивляючись котрих,  ви дізнаєтеся, наприклад, звідкіля вони беруться і чим полюбляють ласувати, яка їхня анатомія, на що хворіють та як лікуються, як мандрують й чим займаються на дозвіллі і – увага! – чому у помешканні, скільки не прибирай, постійно нагромаджується пил, а у шухлядах – безлад, та чи справді собаки гавкають без причини.
О. Була «Туконі – мешканець лісу». Дивовижна книжка-картинка від львівської художниці й авторки хендмейд брендів «Tukoni» та «OOMISEN glass jewelry», котра потрапила до престижної колекції найкрасивіших книжок світу 2018 р. та міжнародного каталогу книг для дітей і юнацтва «The White Ravens 2019», а також послугувала створенню атмосферного віртуально-анімаційного проєкту й аплікації для смартфону. Цікаво, що своїй назві казкові персонажі завдячують австралійським аборигенам, а саме легенді про туконі – маленьких лісових чоловічків, які своїм танцем зробили так, щоб дерево росло. Туконі – це добрі духи-оберігачі дерев, квітів, тварин і птахів, а є й такі, що дбають про зміну пір року. Вони – різні, проте їх об’єднує як дружба, так і безмежна любов до природи, турбота про яку для них є улюбленим заняттям. І ось, одного разу до пошкодженого блискавкою дерева сходяться усі туконі, щоб здійснити особливий ритуал відновлення гармонії у лісі…
К. Сад «Ідея на мільй000000н». Кажуть, безвихідних ситуацій не буває – зберігайте спокій та проявляйте креативність, адже, хтозна, чи не перетвориться намагання вирішити проблему на доволі непоганий стартап? Саме про це – у першій книжці-картинці української художниці Катерини Сад, котра створює оригінальні ілюстрації, поєднуючи графічний планшет зі станковою графікою.

М. Содомка «Як змайструвати автомобіль». Ця книжка – перша у серії з 5 науково-технічних казок для дітей  («Як змайструвати автомобіль», «Як змайструвати літак», «Як  змайструвати  мотоцикл», «Як збудувати дім», «Як прокласти залізницю») популярного чеського ілюстратора, дизайнера, письменника і фаната ретроавтомобілів Мартіна Содомки, котра спочатку задумувалася як дитяча енциклопедія. Усі малюнки та схеми створені звичайним олівцем та розфарбовані за допомогою програми Photoshop.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий