воскресенье, марта 29, 2020

Книги-помічники у боротьбі зі стресом


Стрес зазвичай підкрадається непомітно, тоді, коли ви цього найменше очікуєте. Але все залежить від того, що ви робите у вільний час. Якщо ви не вмієте правильно відпочивати, стрес може заполонити вас.
Читання – чудовий спосіб позбутися стресу. Візьми книгу, приготуй улюблений чай і відключися від зовнішнього світу хоча б на півгодини. Книга допоможе вгамувати негативні емоції, позбутися напруження й хвилювання через гори дедлайнів. Особливо корисно читати паперові книги: аромат і шурхіт паперу дарують відчуття спокою й певної стабільності, а текст сприймається краще.

К. Гаммонд «Мистецтво відпочинку. Як перевести подих у сучасному світі». Ця книжка написана на основі результатів опитування «Тест на відпочинок», в якому погодилися взяти участь 18 000 людей, які мешкають у 135 країнах світу. Результати показали, що сучасна людина потерпає від браку відпочинку. Авторка пояснює, яке значення має відпочинок, і пропонує дорожню карту до більш спокійного та збалансованого життя.
Дж. Шеннон «Не годуйте мавпу! Як вийти із замкнутого кола неспокою та тривоги». Тривога, страх і стрес – емоції, що аж ніяк не сприяють концентрації уваги, відчуттю радості й задоволення життям та успіхам у роботі. Як їх здолати за допомогою простих способів, розповідаєтся у цій книжці. Застосовуючи рекомендації, ви зможете якісно змінити не лише проблеми, з яких почали, – життя загалом теж зміниться на краще. Звучить дивовижно, чи не так? Книжка буде вам корисна, якщо відчуваєте, що втратили здатність розслаблятися, відчувати радість, спокійно працювати та реалізовувати задумане. Ці стани переживання лише негативних емоцій ще називають хронічним занепокоєнням. Інструменти, завдяки яким їх можна позбутися, шукайте у цьому виданні.
С. Скочиленко «Книжка про депресію». Арт-книжка дає відповіді на питання, що робити, коли світ навколо набуває темно-сірого забарвлення, а звичні приємності давно не радують. Важливо розуміти, що до депресії необхідно ставитися так само серйозно, як до будь-якого іншого захворювання тіла, та лікувати її, адже це не те, що минеться саме собою. Це не лінь і не вигадка, а серйозна проблема, яку необхідно вирішувати. Ця книжка завдяки легкій формі та ілюстраціям може бути корисною також підліткам – часто проблема депресії торкається їх, та навряд чи вони сідатимуть за наукові роботи на цю тему, щоб її здолати.
М. Гейґ «Чому варто жити далі». Ще одна книга, присвячена темі депресії, написана молодим британським письменником, який здолав цю недугу та поділився своїм досвідом боротьби, щоб таким чином підтримати інших і підказати шляхи виходу з цього неприємного стану. Ви знайдете тут інформацію, як допомогти людині з тривожністю чи депресією, та головне – зможете осягнути масштаб цього явища. Іноді вихід з подібного стану триває рік і більше – треба прийняти цей факт і боротися далі. Аж до чіткого й сильного бажання жити.
К. Барез-Браун «Wake up! Прокидаємось! або Як перестати жити на автопілоті». Інтерактивна книжка покликана привернути вашу увагу, як би це парадоксально не звучало, до вас самих. Автор спонукає поспостерігати за собою, звернути увагу на те, що вам подобається робити, що приносить найбільше задоволення і радість. Щоб не бути роботами, які живуть на автопілоті, та не стати загнаним звіром, а насолоджуватися життям вповні, К. Барес-Браун пропонує частіше «прокидатися», тобто бути усвідомленими у своїх діях і думках. Ця книжка-путівник допоможе зменшити щоденний хаос у справах і думках, відійти від шаблону, за яким ми проживаємо день за днем, тиждень за тижнем і не помічаємо, як промайнув рік за роком. Ви навчитеся краще розуміти себе, але не лише теоретично – автор пропонує підкріпити кожен пункт практикою і дає нескладні завдання, які потрібно виконувати.
Далай-лама XIV, Дж. Гопкінс «Серце медитації. У пошуку глибинної усвідомленості». Для того, щоб практикувати усвідомлене життя, вам чи не всі радитимуть займатися медитацією. Щоденна практика зупиняти потік думок дає набагато більше, ніж можна уявити. А концентрація, здобута завдяки таким практикам, значно швидше приведе вас до задуманого, ніж коли кожна дрібниця відволікає, а увага постійно розпорошена. Структурно книжка складається із 4 розділів: перші три розкажуть про те, як досягти стану глибинної медитації та як за її допомогою розвивати співчуття і мудрість, четвертий присвячений особливим духовним питанням, що поглиблюють знання, отримані в попередніх трьох розділах.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий