четверг, июня 04, 2020

Книжки на допомогу графічним дизайнерам


Симпатичний малюнок на упаковці з їжею, обкладинка улюбленого роману, афіші, банери на сайті – всюди ми бачимо роботу графічних дизайнерів. Якщо вам пощастило і ви – представник цієї професії або сповнений ідей студент, тоді вам можуть сподобатися наступні книжки для професійного розвитку.

С. Геллер, С. Кваст «Графічні стилі: від вікторіанців до хіпстерства». Ця книжка – справжня знахідка для графічних дизайнерів, адже є путівником в історію зміни стилів, описуючи причини їхньої появи та найбільш яскравих представників. Значна кількість ілюстрацій допоможе також сформувати візуальне уявлення про ці стилі та підібрати хороші мудборди для проєктів, вловивши атмосферу і настрої окремих епох. 
Н. Леонард, Ґ. Емброуз «Основи. Графічний дизайн. Генерування ідей». У видавництві «ArtHuss» нещодавно з’явилася ціла низка книжок з основ графічного дизайну, але ця праця, до якої долучився відомий дизайнер і викладач Ніл Роберт Леонард, є, мабуть, однією з найцікавіших, бо допомагає віднайти основну «здобич» хороших дизайнерів ідею. Ідеї не приходять «нізвідки», вони формуються внаслідок кропіткої роботи і постійного пошуку, тож Ніл і пропонує чисельні ігри, стратегії, задачки, що приводили б до креативних рішень, а отже і до формування свіжих візуальних асоціацій. Книжка чудово упорядковує життя тих, хто вирішив всерйоз присвятити себе дизайну, і показує, як все від робочого простору до повсякденних справ може приносити те, що ми часом називаємо такою примарною річчю як натхнення.
М. Брюс-Мітфорд «Знаки і символи. Ілюстрований путівник за їхніми походженням і значенням». Одне з найбільш красивих подарункових видань, в якому дуже гарно описана семіотика і показані символічні системи в різних культурних контекстах. Ця книжка чудовий посібник з візуальної комунікації, що може допомогти в графічному дизайні, особливо в питаннях розробки логотипів, створення нової функціональної знакової системи тощо. Вона також охоплює і системи кольорів, жестів, літер, тож зможе наштовхнути вас на нові думки у проробці шрифтів та в підборі кольорової гами.
Г. Льюїс «2000 кольорових комбінацій для графічних, текстильних і ремісничих дизайнерів». Якщо потрібно швидко підібрати кольори для проєкту, даний посібник стане у пригоді: у ньому справді зібрано 2000 перевірених комбінацій, і ви можете легко, побачивши ці кольори разом, помітити, наскільки вони підходять до певних цілей готового продукту. Усі зображення подано з кодуваннями RGB і CMYK, а задля ще більшої наочності автор показує, як ті чи інші комбінації вже були застосовані в готових реальних проєктах. 
Дж. Бейкер «Розширене поле фотографії». У графічному дизайні часом доводиться працювати з фотографіями. Але ця книга не лише про те, як фотографія може задати відповідний тон певному продукту, а й те, як вона може передати сенси, фактично розчиняючи саме зображення в них. Люди можуть не сприймати фото як таке, а відразу вловлювати символічне значення, яке воно передає. Автор також зачіпає тематику цифрової фотографії, коли post-production фактично стає одним із найважливіших процесів, ставлячи собі питання – чи не робить це дане мистецтво фактично мертвим? І як його відродити чи переродити у сучасних медіа? 
Ч. Кідд «Перше враження». Чіп Кідд – один із найвідоміших графічних дизайнерів США, зокрема завдяки тому, що займався оформленням багатьох топових книжок. У цій книзі Чіп розповідає, як в дизайні перше враження може спонукати до дії чи навпаки — відштовхнути свою потенційну аудиторію. На свій айфон Кідд наклацав кілька прикладів, як варто і не варто робити, залишаючи, однак, на розсуд читача критерій того, наскільки той чи інший продукт вийшов інтуїтивно зрозумілим, простим і привабливим. Це стосується не лише матеріальних речей, автор також наводить афіші, логотипи, ті ж обкладинки…
В. Лесняк «Відтворення шрифтової спадщини». Говорячи про графічний дизайн, неможливо не згадати про шрифти. У цій книжці ви знайдете дуже красиві кирилічні шрифти, створені в період 2005-2012 рр. Воєдино їх зібрав член Національного союзу художників і Союзу дизайнерів України, професор Володимир Лесняк. У книжці ви також знайдете аналітичні описи до шрифтів та їхні варіації. Серед переліку є шрифт «ім. Маяковського», «Сімпліциссімус», «В’язь» та інші чудернацькі назви, за якими приховуються не менш цікаві роботи. 
В. Мітченко «Каліграфія. Взаємовпливи шрифтів. Теорія і практика. Кирилиця і латиниця. Історія і сучасність». Відомий український каліграф Віталій Мітченко у захопливій праці дослідив, як формувалися українські шрифти на основі рукописної кирилиці.  Він розглядає все: від графічних елементів кириличного рукописного шрифту до взаємозв’язку між розвитком кирилиці й латиниці. На сторінках навіть згадується, як видатні письменники ставилися до «графіки букв». Ця книга може стати чудовим посібником для тих, хто планує провести справжнє дизайнерське дослідження в часи давньої каліграфії і графіки. 
М. Бейрут «Теперь вы это видите. И другие эссе о дизайне». Автор створював дизайни для компаній «Walt Disney Company», «New York Times», «The Atlantic», «Benetton», «Motorola», а також для Бібліотеки Конгресу США. В своїх есе він роздумує про графічний дизайн і його основні принципи, роздаючи поради, які допоможуть не лише початківцям, а й тим, хто хоче урізноманітнити свою діяльність. Він пояснить, чому дизайнерам важливіше вміти читати, аніж малювати; як він створив логотип президентської кампанії Гілларі Клінтон та як йому вдається переконувати клієнтів погодиться з ризикованою дизайнерською ідеєю.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий