понедельник, июня 01, 2020

«Квіткові» книги


Весна – час, коли розквітають квіти, розфарбовуючи землю в усі кольори райдуги. А чи відомо вам, що книги, як і квіти, теж можуть розквітати? Розквітають вони тоді, коли їх читають. І кожна книга, як і будь-яка квітка, має свій  неповторний аромат. Якщо вам гостро не вистачає квітів, можемо порадити пошукати їх у книжках. Пропонуємо вам підбірку книжок із квітами у назві або на палітурці. 

Т. Шустер «Купи собі той довбаний букет». У дослівному перекладі назви йдеться про лілії – улюблені квіти Тари Шустер, віце-президента з талантів і розвитку телеканалу «Comedy Central», сценаристки і письменниці. Ця фраза втілює одну з основних ідей книжки: якщо тебе щось тішить, приносить тобі радість, то піди і купи собі це, не чекаючи, поки хтось це зробить для тебе. У цій книжці авторка зібрала інструкцію, як навчитися любити себе, виробити ритуали турботи про себе, стати щасливою і задоволеною життям жінкою. Важливо, що всі ці поради напрацьовані й випробувані нею особисто. Тара чесно розповідає про своє психологічно важке і травматичне дитинство, дотепно описує, як крок за кроком почала змінювати життя, та дуже щиро і приязно надихає на зміни своїх читачок. Окремі розділи книжки присвячені ритуалам турботи про своє тіло й помешкання, кар’єрі і фінансам, побудові стосунків, натхненню і мотивації. Тут є практичні вправ та класні ідеї, які легко можна втілити у своєму побуті, зробивши його крапельку приємнішим або й змінивши докорінно.

П. Мейл «Рік у Провансі». Чарівні лавандові поля й виноградники Провансу зачаровують туристів, і британський письменник Пітер Мейл не став винятком. Закохавшись у цю французьку провінцію, він оселився тут, придбав будинок і зрештою написав не одну книжку про тамтешнє життя. Ця книга – одна з найвідоміших, не в останню чергу завдяки екранізації з Расселом Кроу та Маріон Котіяр у головних ролях. Тут – вся правда про життя у найромантичнішому регіоні Франції очима британця, місяць за місяцем упродовж року. Тут ви дізнаєтеся, що Прованс – це не тільки мальовничі плантації лаванди, а й пронизливо крижаний містраль, не лише фермерські ринки, виноградарство, полювання за трюфелями і розкішні вечері у сімейних ресторанчиках, а й безвідповідальні майстри, шалена бюрократія і нашестя непроханих гостей… Книжка не лише пізнавальна і міфорозвінчувальна, але ще й дуже весела!

Д. Макомбер «Будь-яка мрія згодиться». Квітуче дерево на палітурці – символ надії. Тільки вона й залишається Шей і Дрю. Шей так сильно любила свого брата, що пожертвувала своїм майбутнім заради нього. Ні їй, ні йому це не пішло на користь. Дрю втратив дружину і залишився вдівцем з двома дітьми. У нього є його церква і віра, але йому надто бракує підтримки. Саме у церкві вони знаходять одне одного й усвідомлюють, що хочуть іти вперед, і найкраще – разом. Але й тут на їхньому шляху виникають перешкоди. Душевний роман змусить вас відчути широчезний спектр емоцій і добряче похвилюватися за персонажів. Це історія про те, наскільки нам потрібна підтримка близького і мрія, до якої хочеться прагнути. Коли є й перше, і друге, все зрештою буде гаразд.

Д. Свааб «Наш творчий мозок». «Соняшники» Ван Гога і «Портрет Аделі Блох-Бауер» Клімта, зображення яких використане в дизайні обкладинки, не дають підстав сумніватися: у цій книжці йтиметься про творчість. Автор, спираючись на наукові факти й дослідження, розповідає, як на нашу творчість впливає середовище, як зароджується в голові те, що ми називаємо мистецтвом, які частини мозку залучені до створення музики…

К. Ламарш «Галявина край лісу». Збірка новел ставить перед читачами цікаве запитання. Що ліпше: вийти за межі буденності чи лишитися у своїй зоні комфорту,  в тій зручній і добре відомій місцині? Відповідь на нього шукають герої кожної з новел, а поштовх до цих роздумів дарує… природа. Пишний вінок квітів, пустотливий їжачок, шум дерев, запах хвої – усе це пробуджує героїв з напівсну щоденної рутини і спонукає поглянути на себе і довколишній світ пильніше та глибше.

Д. Кіз «Квіти для Елджернона». Цей роман, над яким пролили літри сліз мільйони читачів в усьому світі, назавжди вписаний в історію літератури. Адже це один із перших і точно найвідоміших текстів, написаних від імені людини з порушеннями розвитку. Головний герой, 37-річний Чарлі Гордон, працює прибиральником у пекарні. Він добродушний і наївний, як велика дитина. Коли Чарлі пропонують взяти участь в експериментальній процедурі з поліпшення рівня інтелекту, він не вагається, адже йому дуже хочеться стати розумним, як всі оті хлопці, з якими він працює. Тим паче, що біла мишка на ім’я Елджернон, якій уже провели таку операцію, дійсно демонструє неабиякий прогрес. Роман написано у формі звітів Чарлі. Спершу вони прості й простодушні, рясніють орфографічними помилками. Та потім у цих текстах ускладнюється і синтаксис, і зміст, з’являється більше розумних слів і свіжих ідей. Складається відчуття, що Чарлі може сягнути небаченого рівня інтелекту – звісно, якщо його не спіткає доля Елджернона.

М. Бюссі «Чорні водяні лілії». Французьке містечко Живерні – мальовничий рай на землі. Саме тут жив художник-імпресіоніст Клод Моне, тут він писав свої неймовірні «Водяні лілії». Але і в раю трапляється зло – у Живерні стається вбивство, хтось проломив голову відомому тутешньому поціновувачу мистецтва й жінок Жерому Морвалю. Поки ведеться розслідування, стає зрозуміло, що до цієї історії певним чином причетні троє жінок – надзвичайно талановита юна художниця, нещаслива у заміжжі молода вчителька і немолода жінка, яка самотньою мешкає у старому млині. Який між ними зв’язок? І що стало причиною вбивства – кохання чи гроші, жінки чи мистецтво? Це захопливий детектив з крутою розв’язкою, з яким ви не лише цікаво проведете час, а й дізнаєтеся чимало нового про життя і творчість Клода Моне.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий